Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha a közelünk...

Mit lehet tenni, ha a közelünkben lévő szórakozóhelyen hajnalig hangosan szól a zene?

Figyelt kérdés
A hazatérő vendégekkel is gond van, zajosak, illetlenül viselkednek (pl ház elé székelnek, hánynak), hangosan túráztatják az autójuk motorját.
2012. febr. 13. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ha a ház elé csinálják akkor építeni kell kerítést, ha van kerítés és kapu, akkor be kell zárni, ha be van zárva de bemásznak a kerítésen, akkor esetleg egy jó németjuhász elférne... (azt hogy a járdán mit lehetne tenni, arra nincs ötletem) amúgy meg vannak ki faszántos hangszigetelős ablakok...
2012. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
be kell záratni
2012. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Társasházról van szó, azt nem szokás körbekeríteni. Bár már megfordult a fejemben.

Hogyan lehet bezáratni, vagy korlátozni őket?

2012. febr. 13. 17:55
 4/14 anonim ***** válasza:

Ki volt ott előbb te,vagy a szórakozóhely?

Ha te akkor vagy behúzod a farkad,vagy szépen elköltözöl.

2012. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én voltam itt előbb. Nem csak engem zavar a helyzet, hanem más szomszédokat is.
2012. febr. 13. 19:25
 6/14 A kérdező kommentje:
Nemsokára tényleg elköltözünk, de az még hónapok múlva lesz. Addig hétvégén is pihenni kéne valahogy.
2012. febr. 13. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom este 10 után már csendháborításnak számít.


6. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.

2012. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elfeljetettem oda írni, hogy ez a 218/1999 (XII. 28) Kormányrendelet. :)
2012. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
U.I.: Ezen jogszabályra hivatkozva fordulhatsz a rendőrséghez.
2012. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A rendőrség minden alkalommal ki van hívva, de nem történik semmi változás. De azért majd hivatkozunk erre a törvényre is. Köszi.
2012. febr. 13. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!