Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kifizettethetik velem a semmit?

Étoile et lune kérdése:

Kifizettethetik velem a semmit?

Figyelt kérdés
A jelentkezési szerződésben az van, hogy ha a tanfolyam kezdése előtti tíz napban mondom vissza a jelentkezésemet, lehúzzák rólam a tanfolyami díj 30%-át egy összegben, késedelem esetén pedig megy rá a kamat. Oké, hogy aláírtam, de ha munka miatt nem tudom személyesen elintézni a lemondást, tényleg megtehetik, hogy kifizettetnek velem a semmiért kábé 50.000 forintot? A tanfolyam kezdése után már 50%-ot kellene fizetni, na de mi van akkor, ha ugyanaz az időbeosztásom, mint az ottani ügyintézőké? Mikor tudnék akkor eljutni hozzájuk? Valamit írjatok, hogy el lehet-e ezt intézni még időben nem személyesen..
2012. febr. 16. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
küldjél nekik egy ajánlott levelet amiben leirod a problémát az igazolo szelvényt meg jol tedd el mert azzal bizonyitod, te kerested öket
2012. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem telefonon is le lehet mondani a tanfolyamot. Vagy szólj a melóhelyen hogy később mész egyik nap,s akkor bemész személyesen.
2012. febr. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ferenc, ez jó ötlet, köszi.

Második kommentelő: azért a melóhelyen nem ilyen egyszerű az öntörvényűsködés, meg aztán másfél órányira van az irodájuk az enyémtől, az már túl hosszú kimaradás lenne a munkából. :)

2012. febr. 16. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha akarják kifizettetik veled, csak a megértésükben és a jóindulatukban bízhatsz. Ami nagyon meglepne ha lenne bennük, hiszen nem véletlen így fogalmazták meg a szerződést. Miután pedig aláírtad nem tehetsz ellene semmit.
2012. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jártam már így én is. Jelentkeztem egy szakmai tanfolyamra, az akkori élettársam kifosztott majd kirakott az általam bérelt lakásból. Egyetlen ruhám maradt ami rajtam volt és új iratokat kellett csináltatnom. A cég meg csak követelőzött, holott egyetlen másodpercet sem jártam a tanfolyamukra. Végül családi kölcsönt kellett felvennem, hogy kifizessem a semmit, Évekig nem tudtam talpra állni.


Ezúton kérek mindenkit, ilyesmit soha ne írjon alá, mert az ember helyzetébe bekövetkezhet változás önhibáján kívül is, és akkor ezek anyonrúgnak!!!

2012. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem telefonon is le lehet mondani a tanfolyamot. "


Már ahol felveszik. Én például az előírt időpont előtt két hétig hívogattam őket. Senki sem vette fel, hiszen akkor nem tudták volna a pénzt behajtani.

2012. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha azt írja az ügyfélszolgálatos, hogy e-mailben elég lemondani, abban mennyire lehet megbízni szerintetek? E-mailre később lehet hivatkozni, mint ,,bizonyíték" arra, hogy kiiratkoztam még időben?
2012. febr. 16. 18:03
 8/11 A kérdező kommentje:

17:51 - Durva helyzet lehetett, manapság fogytán az emberség. Durvák egyébként ezek a szerződések, az ember odamegy jókedvvel beiratkozni, hogy hú, végre van rá pénze, de elolvasván a szerződést csak azt érzi, mekkora teher lesz ez az egész, ha valamiért ott kell hagynia.. Az ember azt hinné, annyit fizet, amennyit kiélvezett belőle, és leléphet szó nélkül, amikor úgy hozza a helyzet.


17:53 - És végül mi lett? Sikerült megúsznod a fizetést?

2012. febr. 16. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! 2.vagyok. szerintem irj egy meghatalmazást,hogy a párod vagy valaki akiben megbizol(Párod,tesó vagy hasonló)kiiratkozik a nevedben a tanfolyamról. S aláirod,te és még 2 tanu(legalább).
2012. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetne megoldani, hogy egyéni tanrendes legyél? A képzésben lévők fele amin részt veszek így oldja meg. Ők megkapják a tananyagot és csak vizsgákra mennek be.
2012. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!