Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik, hogy elektronikai...

Megtehetik, hogy elektronikai cikkre nem vállalnak semmiféle garanciát?

Figyelt kérdés

Egy raktáráruházban vásároltam vízpumpát, 1-et fizet 2-őt kap akció keretein belül (csak ilyen akciós termékeik vannak). Ott kérdeztem is a garit, azt mondták, hogy a kifutó termékekre nincs. Gyanús volt, de megvettem, mivel 1000 Ft volt a kettő. Természetesen egyik sem működik rendeltetésszerűen.


Nem a pénz idegesít, hanem hogy vajon hány embert károsítottak meg ilyen olcsó, de használhatatlan termékekkel, hogy van pofájuk ebből megélni...


Felhívtam őket, nem cserélnek terméket. Fordulhatok fogyasztóvédelemhez?


2012. febr. 17. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Számlát kaptál róla?
2012. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Persze, számla van, a termék megnevezésével, lepecsételve, az teljesen szabályos.


Közben kicsit utánanéztem, többeknek is volt problémája a termékeikkel.

2012. febr. 17. 10:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen van rá kellékszavatosság. Sőtm ha hat hónapon belül vetted, akor a boltnakkéne bizonyítani, hogy a hiba nem volt a termékben vásárláskor. Leértékelt termékre csak akkor nem vonatkozik ez, ha valamiylen hiba miatt értékelik le, de ezt persze fel kell tünteni és csak ezen hibba miatt nincs felelősség. Elsősorban javítást, vagy cserét kérhetsz, ha ez nem megy állj el a szerződéstől és kérd az árát. Persze kötekedni foggnak, de ha befenyegeted őket a fogyasztóvédőkkel és hogy jön a bírság vissza szokták adni.
2012. febr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Esetleg ha valaki be tudná linkelni a releváns jogszabályokat, vagy csak megmondani, hogy hol keressem, azt megköszönném. Nem szeretném őket alaptalanul fenyegetni.

2012. febr. 17. 10:38
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Egyéves garancia , minden új termékre jár. A leértékeltre is ! Ez törvény. Nyugodtan fordulhatsz a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséghez , már csak azzal is , hogy nem kaptál garanciajegyet. Neked fognak igazat adni.

Általában , igaz , hogy ha reklamáláskor felemlíted a nevüket , már "pozitívabban" állnak hozzád.

2012. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Itt mazsolázz !

[link]

2012. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2012. febr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat, főleg a linkeket.


#7

Én itt úgy olvasom, hogy a kötelező jótállás csak a 10ezer ft bruttó érték feletti termékekre vonatkozik, ezek pedig darabonként 500 ft értékű pumpák.

Szerződésben nem vállaltak garanciát.

2012. febr. 17. 11:01
 9/15 anonim ***** válasza:
A garancia az természetesen kötelező. De az olyan embert sem értem meg aki egy elfogadható ár alatt vásárol meg valamit aztán még reklamál is.
2012. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Honnan szedted ezt a 10 000 -es határt ? Én dolgoztam vevőszolgálaton , de nem tudok ilyenről...
2012. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!