Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtehetik, hogy elektronikai...

Megtehetik, hogy elektronikai cikkre nem vállalnak semmiféle garanciát?

Figyelt kérdés

Egy raktáráruházban vásároltam vízpumpát, 1-et fizet 2-őt kap akció keretein belül (csak ilyen akciós termékeik vannak). Ott kérdeztem is a garit, azt mondták, hogy a kifutó termékekre nincs. Gyanús volt, de megvettem, mivel 1000 Ft volt a kettő. Természetesen egyik sem működik rendeltetésszerűen.


Nem a pénz idegesít, hanem hogy vajon hány embert károsítottak meg ilyen olcsó, de használhatatlan termékekkel, hogy van pofájuk ebből megélni...


Felhívtam őket, nem cserélnek terméket. Fordulhatok fogyasztóvédelemhez?


2012. febr. 17. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyébként , ha 500 Ft-ról beszélünk , én kidobnám a kukába . Az idegeskedés , utazási , levelezési, telefonálási költségek miatt nem éri meg.
2012. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kötelező jótállás értékhatártól függ, ezért írtam a kellékszavatosságot, ott nincs értékhatár. ennek a szabályait a Ptk-ban találod a 305. §-tól, de neked a 305/A § (2) bekezdés az igazán érdekes.
2012. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

# 12 Köszönöm, mindjárt átolvasom, csak előbb válaszolok.


# 9 Mi az elfogadható ár egy nem működő termékre? Igaz, olcsó volt, de nem működik. Ha te vennél egy tubus fogkrémet 200 Ft-ért, és trágya lenne benne, szerintem jogos lenne a felháborodásod, az értékétől függetlenül.


# 11 Nem idegeskedek és ingyen telefonálok. Nem az 500 Ft-ot sajnálom, de ez lopás és csalás, amit csinálnak. Ahogy mondom, többen is megjárták ezzel a céggel, nem szeretném hagyni, hogy büntetlenül folytathassák ezt a bűnözést. Igaz, engem csak 1000 Ft-tal károsítottak meg, de ha csak 2-en vásárolunk naponta, akkor az havi 60000 Ft. És csak szemetet adtak el.

2012. febr. 17. 11:24
 14/15 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy garancia nincs, csupán jótállás és szavatosság van. Jótállást csak tartós fogyasztási termékekre (ezek a 10 000 Ft-nál drágább termékek) kötelező adni. Szavatosság meg mindenképp van valamennyi idő.

Vásárlással szerződést kötsz, hogy az áru rendeltetésének megfelelő és, ha ez nem teljesül, akkor hibás teljesítés miatt különböző dolgokat kérhetsz pl javítás, csere, visszatérítés...


Egy hasznos link még: [link]

2012. febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nettó 1.000 ft alatti értékű árucikkre garancia nincs!
2012. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!