Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Benne lesz az erkölcsi bizonyí...

Benne lesz az erkölcsi bizonyítványomban? Lent részletezem!

Figyelt kérdés
16 évesen volt egy rossz döntésem (bolti lopás) azóta el telt sok idő, egyetemre járok és most munkát szeretnék vállalni. Ez bele fog kerülni? Hogy néz ki egyáltalán egy ilyen bizonyítvány? Akinek már van érdekelne, hogy milyen!
2009. jún. 4. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra. Egy nyomtatvány.

Nem fog belekerülni.

Nem voltál büntetve, tehát nem számít.

2009. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az erkölcsi bizonyítványban nem lesz benne. De van egy annál is részletesebb, a Büntetési (vagy milyen) nyilvántartás, és abban benne van minden apró kihágás. Persze ezt általában nem kérik, csak pl ha idegen országban kérvényezel letelepedést, stb.
2009. jún. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz benne. Mondjuk azt nem írtad, hogy elítéltek-e és ha igen mit kaptál, de biztos nem szabadságvesztést kaptál, de még ha azt is kaptál volna letöltendőt, vagy felfülgesztetett már akkor sem lennél benne.

Már mentesültél a hátrányos következmények alól és büntetlen előéletűnek számítasz.

Ez egyébként egy író lap nagyságú színes, papír. Az adataid vannak rajta és annyi, hogy nem szerepel a bűntettesek nyilvántartásában.

2009. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha el is ítéltek miatta, akkor is maximum pár éven belül elévül, és onnantól kezdve ismét büntetlen előéletű leszel. (tehát mára már nem lesz vele gond)

Bővebben itt találsz róla leírást:


[link]

2009. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz benne. A rendőri nyilvántartásban benne van, de csak kb. 15 évig.
2009. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én anno egy autoalkatrész gyárto cégnél dolgoztam.Sokat hiányoztam,otthoni gondok miatt,nem akarom részletezni mert hányingerem lesz.Szoval doktor irt nekem egy igazolást.De másnap ismét nem tudtam normálisan bejárni és igy már arra a napra is kellett volna de már nem adott viszont igazolnom kellett volna azt a napomat is.Elég élethüen átjavitottam egy egyest kettesre az igazoláson(a dátumot).Okirathamisitást követtem el a biroság szerint.De szerencsére csak egy figyelmeztetést kaptam.Még a biroságon is beszélgettem egy ott dolgozoval és azt mondta hogy nem kell fosnom mert ha táppénzes igazolás lett volna akor az már gáz lenne.Ez benne lesz az erkölcsinben?Elévül valamikor?Mikor?Azota dolgoztam pár helyen,nagyobb cégeknél.
2009. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
De az benne lesz,hogy Terhes Vagy!
2010. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!