Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SÜRGŐS! 10 hónappal a 40 éves...

SÜRGŐS! 10 hónappal a 40 éves munkaviszony elérése előtt felmondhatnak-e Nekem? (Bővebben kifejtve)

Figyelt kérdés
1956-os születésű nő vagyok, 2004-től rendelkezem súlyos fogyatékkal (cukorbeteg vagyok). 2003-ban kerültem a munkáltatóm cégéhez, amely két különböző nevű cégből áll. Emberhiány miatt 2011. december 1-gyel közös megegyezéssel az egyik cégtől a másikba helyeztek át. Azonban ez a cég felszámolás alá kerül. 2012. december 31-én lenne meg a 40 éves munkaviszonyom. Jelen körülmények között felmondhatnak Nekem?
2012. febr. 19. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Remélem ez megnyugtat: Bármilyen körülmények közt felmondhatnak neked, akár táppénz ideje alatt is. Sőt még az is előfordulhat, hogy csak utólag tudod meg mikor már visszamentél dolgozni. :)
2012. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sőt, a mai világban minden megtörténhet.

Én 42 év és 51 nap szolgálati idővel mentem nyugdíjba, de 32 évre egyetlen fillér nyugdíjat se kapok.

2012. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
így van, akármikor elküldhetnek, ráfogják a létszámleépítésre megint és kész ennyi volt :(
2012. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Ezért nem szabad nyugdíjjárulékot fizetni. Tudnod kell, mindig az a pénz a biztos ami a zsebedben van. Abból soha ne adj ki fölöslegesen, és különösképp az államnak ne, mert abból nyugdíjad biztos nem lesz, csak építesz egy új kastélyt a Hármas-Határ hegyen.
2012. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bárkit bármivelki lehet rúgni. Ha bírósághoz megy, akkor a következő munkáltató megtudja mert bene lesz a kiskönyvben és az életben nem foglalkoztat majd senki sem. Na ehhez mit szolsz :(
2012. febr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó: milyen kiskönyvben? Ha nem értesz hozzá, legalább ne írkálj hülyeséget
2012. febr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azonban ez a cég felszámolás alá kerül. "


Ha egy céget felszámolnak, az azt jelenti, hogy nem lesz többé. Mégis kitől és honnan szeretnéd kapni a fizetést, ha a cég nincs???

2012. febr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

2012.törvény. már nem lehet 40.év munka viszony után nyugdijba menni,igy sajnos már rád is a meg emelt nyugdíj korhatár érvényes,vagyis 65.év.

Csak 52.-es születésüek mehetnék 62.-évesen nyugdíjba.

2012. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!