Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen eutanázia ellenes...

Milyen eutanázia ellenes eseteket ismertek?

Figyelt kérdés

Itt azt értem, hogy volt olyan konkrét eset, hogy valakinek olyan betegsége volt, ami gyógyíthatatlan és eutanáziát hajtottak végre rajta, és később lett gyógymód.......

Szóval az eutanázia ellen kellene felhozni jogeseteket.



2012. febr. 22. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam még olyan esetről,hogy megtudtak "volna"gyógyítani valakit.Sőt..inkább halasszák húzzák az eutanáziát,miközben az lenne a legjobb.Az én apámnál 97 ben történt eutanázia(Svájcban)és esélye sem volt a gyógyulásra.
2012. febr. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel az eutanáziát tipikusan halálos betegségek végső stádiumában alkalmazzák, rendszerint idős betegeken, és mivel ma már ritka, hogy egy gyógymód egyik napról a másikra drasztikusan javítsa egy betegség lefolyását, szóval, gyakorlatilag kizárható, hogy ilyet találj.
2012. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarországon az aktív eutanázia tiltott, a passzív pedig szintén csak elég szűk körben, szigorú feltételekkel érvényesülhet.

Éppen ezért nem valószínű, hogy lenne olyan eset, amire gondolsz.


A külföldi szabályokat nem ismerem, de feltételezem, hogy mindenhol elég szigorúan szabályozzák ahhoz, hogy ne nagyon legyen ilyesmi.

2012. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. febr. 24. 23:06
 5/5 ekeke ***** válasza:
Mindenféle agyament erkölcsködés ellenére szükség lenne az eutanáziára. Nem merik bevezetni, mert így esély lenne buntetés nélküli gyilkosságokra. A jogalkotás inkább kínoz sokezer embert, mint alapos szabályozást adna.
2012. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!