Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor lép érvénybe az ACTA?

Mikor lép érvénybe az ACTA?

Figyelt kérdés

Az index.hu -n olvastam:

"A megállapodást az érvénybe léptetése előtt az Európai Parlamentnek jóvá kell hagynia. Magyarországon csak azután vezetik be, hogy ezt törvénybe foglalták. A HENT kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy erre valószínűleg még 2012 első félévében sor kerül, de az uniós jogharmonizációnak köszönhetően Magyarországon sem a polgári, sem a büntetőjogi szabályozás módosítása nem szükséges a bevezetéséhez. A felhasználók internethasználati és tartalomfogyasztási szokásait tehát az új megállapodás nem befolyásolja." irták.


Ezek szerint pár hónapon belül bevezethetik? Nagyon érdekel a téma de ennél többet nemtaláltam a neten. Minden ami ezzel kapcsolatos nagyon érdekel. Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. febr. 25. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
2012 első félévében, tehát 2012. március, április, május vagy június valamelyik napján. Azért, mert egy félév hat (azaz 6) hónapból áll, és a január valamint február után a fent felsorolt (még egyszer: március, április, május, június) négy hónap következik. A január és a február azért nincs felsorolva, mert már eltelt.
2012. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Egyrészt nagyon úgy néz ki, hogy az EU visszautasítja az ACTA-t.


Másrészt az EU-s és a magyarországi szabályozások jelenleg is szigorúbbak, mint az ACTA, így téged, engem, meg a többi mezei internetfelhasználót itt semmiben sem fogja befolyásolni. Ahogy az utolsó mondat is írja.

2012. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam hogy egyenlőre hanyagolják ezt a témát, tehát egy jó darabig még nem kell tartanunk tőle. De mivel itt valóban szigorúbbak a szabályozások az ACTA-nál így nem valószínű hogy ez minket igazán érinteni fog.
2012. febr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1/3: köszönöm a kioktatást, ezzel sokat segítettél. Azt énis felfogtam, hogy 2012 első fele, csak valami konkrétum érdekelt volna nem felvilágosítás az hónapokról.


2/3 és 3/3: A youtube-on néztem pár ACTA ellenes videót és komoly dolgokat mondanak. Mennyi lehet a valóságtartalma?

http://www.youtube.com/watch?v=2CNibFDxo5M

2012. febr. 25. 19:43
 5/8 anonim válasza:
Kicsi a valószinüsége hogy lérejöjjön az acta mert minden ugye minden megosztás,feltöltést,letöltést korlátoz és ebbe beletartozik a youtube, twitter,facebook és ezt nem fogják hagyni és ha létre is jön oriási tüntetések lesznek ellene
2012. márc. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogy létrejöjjön? Már létrejött és alá is irta Magyarország és még 21 europai ország...
2012. márc. 17. 16:40
 7/8 anonim válasza:
Emberek, én soha nem szeretném megélni azt a napot, amikor úgy indulok el a suliba, hogy lehallgatnak, lekövetik a netes cuccaimat.
2012. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nemlesz. ACTA legalábbis nem, egy másik nevű tartalmilag azonosat viszont bármikor bevezethetnek.
2012. okt. 23. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!