Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közlekedési baleset okozásért...

Közlekedési baleset okozásért milyen büntetést lehet kapni?

Figyelt kérdés
1 ember sérült a balesetben meg egy motor.
2012. febr. 27. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
börtön?nem pénzbüntetés?
2012. febr. 27. 15:43
 3/6 anonim válasza:

Azt tudom csak irní,ami velem történt.

Kocsival frontálisan belém hajtottak,az én kocsim totál káros lett,nekem koponya sérülésem,agyrázkodás.

Meg mütöttek,a baleset okozója,fáradt volt,és figyelmetlen,

30.ezer.- büntetést kapott. A biztositó fizette az én kocsim értékének 50%-át,amiből nem tudtam másikat venni.

De azóta változtak a törvények,igy lehet emelkednek az árak,de ha nincs pia,vagy ilyen súlyos kihágás,csak figyelmeztetés,és persze utánna magasabb biztositás fizetése.

JA, ennek 10.éve.természetesen bírósági eljárás indul,nem a rendörség büntet ilyenkor,hanem a bíróság.

2012. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Párom 2006-ban balesetezett,egy kivilágítatlan biciklis ment a sáv közepén,a Párommal szemben pedig rendes fényszóróval (nem tompítottal) egy autó ment,amely a szemét elvakította,így a sáv közepén kerekező fiatalt elcsapta. Tanuk voltak,de nem nagyon jelentkeztek. Annyi bűne volt a Páromnak,hogy lakott területen belül,a táblát elhagyva nem fékezett,csak lassításban volt- a jegyzőkönyvben is ez szerepel. Így fizettünk összesen 190 ezret,ebből 90 a bűnügyi költség,a többi részletben pedig a büntetés.

Rendesek voltak,hálás vagyok a Bíróságnak,hogy ennyivel megúsztuk akkor! Szerencsére az elütött gyerek sem követelt semmit,az apja akarta,de mivel a gyerek akkor lett nagykorú,így nem lett semmi,pedig maradandó sérülése lett a srácnak!


A büntetés mértéke nem csak a baleset körülményeitől függ,hanem a bírónő és az Ítészek jóindulatától! - nagyon jól tükröző példa: az egyik ismerősünk árokba csúszott (havas úton nem vette be a kanyart a kocsi,egyenesen csúszott tovább,az árokba!) A baj az volt,hogy volt benne 2 sör. Az ismerős sérült- beszakadt a feje (a fejével törte be a szélvédőt és a kisteherautóban ami oldalt fent van kapaszkodónak műanyag fogó-nem tudom mi az,de azt is összetörte a fejével : ez szakította be a fejét!),zúzódás...stb,a kocsi tropára tört... Mivel arra járt a tűzoltóság,így "muszáj" volt a rendőrséget,mentőket értesíteni... innen egyenes út vezetett a bíróságra- elvették a jogosítványát egy évre (a jogosítványa és a kocsija volt a megélhetése,vállalkozó volt), 600 ezerre büntették-ebben a bűnügyi költség is benne van,és a szakértői vélemény is (szakértői vélemény azért kellett,mert a kórházban az ügyeletes orvos rossz dátumot írt a lapra!). Mivel ezt nem tudta fizetni,így mikor ügy lett belőle és mehetett a bíróságra,akkor sikerült a felére csökkenteni a pénz büntetést... de hiába,mivel hitelek voltak/vannak a nyakában és 3 gyermek apja,az asszony meg gyes-en. Az ominózus ismerős a Bírónőnek kijelentette,hogy semmi baja a pénzbüntetéssel- bár szerintem nagyon sok 600 ezer forint olyan kis embereknek!- de a jogosítványát szeretné vissza kapni,mert ebből élnének! Másodfokra került az ügy,ott jóváhagyták az első fokú ítéletet,bár addigra a csekkek már halomban álltak!-igaz,addigra a férfi talált munkát,de a csekkeket nem tudták fizetni rendesen, a mai napit tartoznak a hajdani Apeh-nak is,az önkormányzatnak a súly adóval,meg a banknak is... már lassan a végre hajtót várják mindenhonnan, mindig oda fizetnek,ahova tudnak. Szomorú,de ez van! Szerencséjükre a ház az sajátjuk! Ebben az esetben,másodfokon amikor tárgyalták,akkor mesélte,hogy a Bírónő még csak-csak engedett volna,de az Ítészeken múlt a dolog,azok meg azt mondták,hogy havi 60 ezerből-akkor ennyi volt a bevétele- meg lehet élni,úgy,hogy több mint 60 a hitele és erre még rájön a havi nem tudom hány ezer forint büntetés törlesztője- és örüljön,hogy részletre megkapta!


Nem tudom,hogy a Te esetedben mi a felállás,de kívánom,hogy ne kerülj abba a helyzetbe,amelyben az a család került!!

2012. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.A párod esetéhez hasonlít a baleset csak motoros volt az illető és 40 év körüli.

Elvileg a motorban esett kárt is ki kell fizetnünk.


Amúgy tesómmal történt a baleset.

2012. febr. 28. 22:53
 6/6 anonim ***** válasza:
A biztosítója nem fizeti ki a kárt?- nem tudom hogy működik ez,nekem nincs jogsim!
2012. febr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!