Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mire lehet számítani ilyen...

Mire lehet számítani ilyen közlekedési baleset esetén?

Figyelt kérdés

Édesapám a napokban okozott egy "kisebb" közlekedési balesetet. Körforgalomból kifelé jövet egy éppen kanyarodni szándékozó álló gépkocsinak koccant úgy, hogy hiába ment lassan és fékezett 10 métert sajnos jeges volt az út...próbálta elkormányozni a kocsit, hogy a lehető legkevesebb kár érje a másik autót. Sikerült is olyannyira, hogy a másik kocsiban szinte alig keletkezett kár(tehát még kisebb horpadás sem). Csakhogy épp arra jártak a mentők és természetesen odahajtottak a helyszínre. Megkérdezték a vezető hölgyet és a többi utast(a férjet és a lányukat), hogy hogy érzik magukat. A hölgy kivételével senki nem panaszkodott, ő is csak egy enyhe fejfájásra. Bevitték, megvizsgálták a férj beszélt helyette a rendőrökkel is és azóta is csak vele tudjuk tartani a kapcsolatot. Nos a férfi mára átváltott fenyegető hangnembe, a hölgyet hiába engedték ki a kórházból már a baleset napján, azzal fenyeget, hogyha nem kap elég pénzt a biztosítónktól, akkor polgári perre viszi az ügyet!(a felesége meghúzta a nyakát)

Az a kérdésem, hogy jogos-e a követelése/fenyegetése így, hogy az autóban szinte nincs is kár és a feleséget sem érte olyan mértékű sérülés?


2011. jan. 20. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Az autóban keletkezett kárt a biztosító kárszakértője fel fogja mérni, azon múlik. Ilyenkor a legjobb fényképet készíteni a helyszínen a másik autójáról, nehogy nagyobbá váljon a sérülés amíg a biztosító kiküldi az emberét.

A feleségével kapcsolatban meg azt lenne érdems tudni, hogy ahova bevitték állítottak-e ki látleletet/zárójelentést/ambuláns lapot, és ha igen mi szerepelt rajta. Ha az orvos aki ellátta nem jegyzett fel sérülést, csak fejfájást akkor az bármi lehet, függetlenül a koccanástól, szóval semmi alapja.

Ha jegyeztek fel sérülést akkor attól függ mit.

(Én a helyedben az első fenyegetésnél megkérdeztem volna, hogy ezzel milyen komplexusát próbálja kompenzálni...)

2011. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi kb 1 honapja jártunk ugyanigy! "Az autóban keletkezett kárt a biztosító kárszakértője fel fogja mérni, azon múlik. Ilyenkor a legjobb fényképet készíteni a helyszínen a másik autójáról, nehogy nagyobbá váljon a sérülés amíg a biztosító kiküldi az emberét." idáig oké! de mivel elvileg történt személyi sérülés ezért egy szabálysértési eljárás fog indulni aminek a büntetése ebben az esetben 10-től 30.000ft- ig terjed azon kivül semmi nem lesz! nyugi!
2011. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
érdeklődtünk többször is a nő állapota iránt, és ugye a férjével beszéltünk, aki "ködösített" végig. Először azt mondta, hogy megröntgenezték, az semmit nem mutatott ki, majd ct-zték is. Majd másnap már azt mondta, hogy nem is volt ct...plusz a felesége otthon van, kapott cataflamot, azt szedi, de őket igazából a pénz érdekli. Ha nem a számára megfelelő összeget fogja kapni a biztosítótól, akkor polgári perre viszi. Most már úgy néz ki a dolog, hogy a nőnek semmi baja nincs, plusz ugye a kocsinak sincs...(le is lett fotózva a helyszínen) ezt mondjuk be fogjuk jelenteni a rendőrségen, hogy pénzre hajt az illető. Azért szerintem ez nem így működik, hogy csak úgy lefejjük a másikat...
2011. jan. 20. 23:01
 4/7 A kérdező kommentje:
ja és apám kb 10-el hajtott bele az álló kocsiba...tehát nem volt olyan hatalmas a koccanás:)
2011. jan. 20. 23:03
 5/7 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:52" vok


nem tud mit csinálni, hiába perel be, mert a kocsit a biztosito rendezi, neki nem maradt maradando sérülés igy nincs miért.Ki fogják röhögni a biroságon ha ezért beperel... mondom max egy csekk lesz belöle 10 és 30 ezer között

2011. jan. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. jan. 21. 00:09
 7/7 anonim válasza:

Szia.Ne idegeskedj emiatt,hiába fenyeget a biztosítónak kell mindent kárt megtérítenie,még akkor is,ha a feleségét kórházba vitték,nem hiszem,hogy a koccanástól fájt a feje.

Nemrég autóbalesetet szenvedtem az autóm totálkáros lett,teljesen a másik fél volt a hibás,hátulról az autómba rohant,elbambult,vagy telefonált,vagy beszélgetett,pedig én szabályosan közlekedtem.Sajnos olyan sokkot kaptam,hogy szinte a nevemet sem tudtam megmondani,nem hívtak mentőt,pedig kellett volna,mert bele is hallhattam volna,de tényleg nagy szerencsém volt,hogy ennyivel megúsztam.Persze másnap orvoshoz kellett mennem,akkora fájdalmaim voltak,de senkit nem érdekelt.Az illetőre a rendőrség kiszabott pénzbírságot és betiltotta a jogosítványát és a bíróság mindezt felülbírálta és csak figyelmeztetésben részesítette,elengedte azt a minimális büntetést,pedig nagyon szerény volt.Másokat tilos parkolásért 30.000,-büntetnek,nevetséges,hogy nem olyan balesetet okozott nekem,mint a te apukád és meg sem büntették az én esetemben.Én sem kívántam,hogy most aztán akkora büntetést kapjon,de ő egy 20év körüli fiatalember volt és nagyképű,majdnem neki állt feljebb,hogy én előtte közlekedtem,emberség sem volt benne a baleset után fel sem hívott,hogy egyáltalán élek-e.

Szóval ne vedd a szívedre,hogy fenyegetnek,nem fog polgári pert sem indítani.Kitartás és minden jót.

2012. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!