Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zaklatásnak számít?

Zaklatásnak számít?

Figyelt kérdés

Ha a húgom pasija nem éppen jó indulatú szavakkal illet engem, (pl.: kutya, köcsög, stb.) Ez zaklatásnak minősül? Szeretnék tanácsokat kérni, mit tegyek ebben az esetben?!

A "gyerek" 19 éves... Én nem válaszolok az ilyen megnyilvánulásaira, hanem majd egyszerre, valamilyen jogi úton ezt visszaadni. Ezt lehetséges? A válaszokat előre köszönöm!



2012. febr. 29. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Pereld be :D...

A férfiak útjához kutya és köcsög vagy? :D

2012. febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Hát te tényleg egy köcsög kutya lehetsz, ne haragudj.
2012. febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Zaklatás az az emberi méltóságot sértő, szexuális vagy egyéb természetű magatartás, amely az érintett személynek az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló törvény 8. §-ban meghatározott tulajdonságával (neme, faji hovatartozása, bőrszíne, nemzetisége, nemzeti vagy etnikai kisebbséghez való tartozása, anyanyelve, fogyatékossága, egészségi állapota, vallási vagy világnézeti meggyőződése, politikai vagy más véleménye, családi állapota, anyasága (terhessége) vagy apasága, nemi identitása, életkora, társadalmi származása, vagyoni helyzete, érdekképviselethez való tartozása, egyéb helyzete) függ össze, és célja vagy hatása valamely személlyel szemben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy támadó környezet kialakítása.


BTK 176/A.§


(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(2) Aki mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját félelemkeltés céljából személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) volt házastársa vagy volt élettársa


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére követi el, az (1)bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel, a (2) bekezdéseben meghatározott esetben büntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2012. febr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem haragszom, de már nagyon idegesítő a dolog... Ezért kérnék segítséget, hogy mit lehet tenni...
2012. febr. 29. 23:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha annyiban hagyod akkor csak tovább fogja ezt csinálni.Szólj rá csak hogy ne mondja ezt folyton,ha pedig továbra is ezt teszi akkor verd ki egy pár fogát.Az én módszerem ez lenne, de biztos van még alternatíva.
2012. febr. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ezzel csak az a baj, hogy én járnék rosszul, ha ezért megverem... Próbáltam szép szóval, nem ment, most elküldtem neki a BTK-ból a paragrafust, hogy mivel jár a zaklatás, most várom, hogy mi lesz.
2012. márc. 1. 01:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerem a fajtáját. Ezek nem olyanok hogy ha nem válaszolsz, akkor abbahagyják. A minimum hogy válaszolj neki olyan stílusban mint ahogy ő beszélt veled. Persze azt gondolhatod, hogy ezzel lesüllyedsz a szintjére és hogy ez rossz, de az ilyenek nagy részénél ez kell hiszen ha valaki a hegy aljánál áll és te a hegy tetején, akkor hiába kiabálsz le a te szintedről, nem fogja érteni amit ,,mondasz"
2012. márc. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Küldd el lazán a büdös riherongy bárcás k.rva édes jóanyjába ha k.csögöl.

Párszor viszaszólsz neki nem szép stílusban, meg lealázod valamilyen beszólásokkal ("látom már megint behozta a kutya a szemetet", hasonlók), már nem fogja olyan jól érezni magát.

Ha meg jár hozzátok, beszélj a szüleitekkel, mondd el, hogy nem kell olyan szívesen fogadni a kölköt, mert lehet, hogy nekik meg csontig benyal.

Ne tiltsák a húgodat, mert az nem jó, egyszerűen csak ne kínálgassák és jöjjön le róluk, hogy nem tartják sokra, de szerintem ha elég belátóak, ők jobban tudják majd, hogy kell leépíteni a csókát.

Ha meg előveszi az izmos arcát, lehet neki mondani, hogy ha egy ujjal is hozzád nyúl, kihívod a rendőrséget, látleletet vetetsz, aztán testi sértésért behúzzák a böribe, ahol ő lesz a hugica.


Ha rádugat egy csahos kutya és elhúzódsz, csak felbátorodik, és a végén még megkerget, vagy megharap.

Rá kell mordulni, és határozottan fel kell lépni. Az esetek 99%-ában hatásos.

2012. márc. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezeket tipikusan vissza kell alázni, mert másból nem értenek. Nem fizikai erőszak kell ide, hanem a verbális fölény, egy kis alkalmazott pszichológia. Hidd el, volt nekem is ilyenhez szerencsém, és sikerült leszoktatni őket arról, hogy piszkáljanak. Elég volt egy-két olyan mondat, mint pl. „mit akarsz kompenzálni azzal, hogy ilyen béna módon próbálsz megalázni? Próbálkozhatsz még, de ettől még nem leszel nagyfiú…”
2012. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!