Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi számít már zaklatásnak?...

Mi számít már zaklatásnak? Kislányok egymás között az iskolában?

Figyelt kérdés
Van két kislány osztálytárs a suliban,aki a lányomat igen intenzíven piszkálják.Az egyik legjobb barátnő volt még 1 éve,együtt jártunk haza,vendégeskedett is nálunk,a másik kiscsaj roma,magatartás és tanulási problémákkal.Az én lányom pedig nagyon érzékeny,tipikus jó kislány,lelkis,igyekvő.Év elején szülinapi zsúrjára meghívta őket is,azóta csúfolják hogy gazdagok vagyunk,elkényeztetett,önző stb..Az udvaron bogarakat dobálnak a hajába,kicsalják tőle a kedvenc naplóját h adja oda-különben nem veszik be a csapatba-és széttépik,belefirkálják h fuj,hányinger stb..Letagadnak mindent,nekem pedig üzengetnek,h nem érdekel az anyukád se..stb,hiába szaladsz hozzá.Utánozzák hogy jelentkezik az órán,kigúnyolják.Szülőkkel beszéltem,semmi haszna,csak a harag,a szembesítés is megvolt,mindent tagadtak.Kellene beszélnem a tanítónénivel.Már ő is kapta őket többször is hazugságon más témával kapcsolatban.Mi tévők lennétek?Volt hogy sírva jött haza a lányom,hogy írassam más iskolába.Hatásköre egyáltalán ez a tanítónéninek?
2011. nov. 11. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint az, hogy elintézze a dolgot? Persze, hiszen iskolaidőben történik.


Nem tudom, jó-e ha átíratod, mindenhol lesznek ilyenek, viszont ha ilyen érzékeny, talán jó lenne.

Ezek a lányok is arra laknak, mint ti? Mert akkor iskolán kívül is simán piszkálhatják.

2011. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tudom,hogy primitiven hangzik,de én szolnék apukának aki kicsit "izmosabb " hangnemben elbeszélgetne velük..
2012. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hány évesek / hányadikosok is a lányok?


Sajnos a tanítónéninek is csak addig terjed ki a hatásköre, ami az órán zajlik, -- és ehhez sincs valami komoly eszköztára, főleg ha a szüleik nem együttműködőek a tanárral, ergó egy órai egyes vagy intő is hatástalan.


Én ilyen helyzetben azt is megnézném, hogy az egyedüli sértett család vagyunk-e (ami szinte kizárt) és a zaklatás, csúfolódás stb többi sértettjével együtt, a szülői munkaközösség támogatásával (ha van ilyen) nyomást gyakorolnék az iskolára.


Hangsúlyozom, nem lehet az a cél, hogy hulljanak a fejek, pld kirúgatni néhány (szerencsétlen, egyébként is az ügyben tehetetlen) tanárt, vagy ilyesmi. A problémát nem oldja meg, csak tovább mérgezi a helyzetet. (Sajnos kerültem hasonló kínos helyzetbe tanárként, és a végén még én húztam a rövidebbet.)


A problémás gyerekeket az iskola hatásköre szakszerű segítséggel, családsegítő, iskolapszichológus stb bevonásával rendbe tenni. Ez persze sokváltozós (főleg a család támogatásától függő) megoldás, és hosszadalmas is, de hosszabb távon ez megoldás lehet.


Ha az iskola tehetetlen az ügyben, (vagy lényegében megtagadja a segítséget,) akkor igen, ki kell venni a gyereket és átíratni máshova.


(Na persze ha ez az eshetőség a szülői munkaközösség részéről tömegesen is felmerül, -- magyarán bojkott eshetőségét teszik kilátásba -- az is a nyomásgyakorlás hathatós eszköze.)

2013. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 És nem, apukának nem szólni, hogy "izmozzon".

Egyrészt a problémás gyerekeknek valószínűleg még izmosabb az apukájuk, másrészt a gyerekek egymás közti problémáját nem oldja meg. Ha tényleg a család "tehet róla" hogy ez a helyzet, és TÉNYLEG, komolyan csak az erőszak megoldás rá, akkor meg nem szabadna nyíltan és szemtől szembe csinálni. Abban úgyis mindig az alapból is erőszakosabbik fél van helyzetelőnyben, "hazai pályán", érted....

2013. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!