Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkanélküli segély pályakezdő...

Munkanélküli segély pályakezdőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne,hogy járna-e nekem valamilyen segély vagy támogatás?


20éves vagyok,tavaly érettségiztem,de sajnos nem vettek fel sehova.Idén újból jelentkeztem egyetemre(remélem ezúttal sikerül)és érdekelne,hogy addig kaphatnék-e valamilyen támogatást? Külön tanárhoz járok,és emelt szinten leérettségizek majd májusban,hogy biztosan meglegyen a pontom,viszont ez rengeteg pénzt elvisz,munkát pedig nem kapok sehol egy sima érettségivel.Szakmám sajnos nincs.

Mielőtt bárki belekötne,több helyen is voltam munkaügyben,de tapasztalat illetve végzettség híján nem vettek fel sehova.

Mit tehetek?


Normális válaszokat kérnék!

Nagyon köszönöm!


20/L


2012. márc. 4. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha regisztrált munkanélküli vagy akkor elvileg kaphatsz valami piti összeget, de ha nem regisztráltattad magad be még tavaly, akkor csak egy baráti hátba-veregetésre számolhatsz.
2012. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem regisztráltam,mert tavaly decembertől tudtam dolgozni idén januárig.De sajnos oda már nem tudok menni!

Azért köszönöm!:)

2012. márc. 4. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez a lehető legrosszabb eset, mert ennyi után nem kapsz még munkanélkülit, de ahhoz már elég hogy egy évig ne legyél jogosult szociális támogatásra.

Jól ki van ez találva.....

2012. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem kaphatsz semmit.

Regisztráltatod magad, esetleg kiközvetítenek majd valami felesleges munkára. Kapsz 47 ezret. 30 napig minimum dolgozni kell, utána egy évig békén hagynak, rád se néznek, kapod a bérpótlót, ami asszem most 22 ezer. Így javítják mostanság a statisztikát.

2012. márc. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Most látom, hogy dolgoztál.

Akkor viszont, ha 30 nap megvolt, akkor regiszráltatod magad, mész az önkormányzathoz,->szociális részleg és ott igényelheted.

2012. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2012. márc. 4. 18:45
 7/11 anonim ***** válasza:

A 30 nap csak az egyik feltétele a foglalkoztatást helyettesítő támogatásnak.

Nem fog kapni, mert nem teljesíti azt a feltételt, hogy

- megszűnt az álláskeresési ellátása (nem kapott, így nem is szűnt meg)

vagy

- az elmúlt 2 év alatt legalább 1 évig regisztrált álláskereső volt (most sem regisztrált)

Ráadásul nála még az sem mindegy, hogy betöltötte-e már a 20. életévét. Mert ha nem, akkor a szülei jövedelmi és vagyoni helyzetét is vizsgálják.

2012. márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
A lényeg,a lényeg:Úgy csűrik csavarják,hogy tíz emberből csak négy jogosult valamilyen támogatásra.
2012. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Csütörtökön bemegyek és kiderül:)

2012. márc. 5. 21:06
 10/11 kiváncsi00 válasza:
58%
Nah mire jutottál?:D
2012. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!