Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapunk cserébe a levont,...

Mit kapunk cserébe a levont, és kikövetelt adó befizetésinkből?

Figyelt kérdés
Sokak szerint tűrhetetlen az,hogy alig fizetnek adót az állampolgárok,és keményebben kéne fellépni az adóhatóságoknak,meg kell adóztatni a minimálbéreket,ez nem állapot,és a többi,és a többi.Jó,rendben.De mit kapunk mi ezért cserébe?Orvosi ellátást?Neeee már.Közbiztonságot?Neee már.Ingyen oktatást?Neee már.Akkor mit?Miért kell nekem a fizetésem X %-át leperkálnom, a semmire,és valóban,miért rajtunk akarja a kormány beszedni az elmúlt(nem nyolc év)elmult 20 év fosztogatásait amit most egymásra akarnak kenni?Nyugdíj?Járulék?Mi a biztosíték arra,hogy én egyáltalán fogok kapni valami összeget?Szerintem semmi.
2012. márc. 10. 23:27
1 2 3
 1/24 bumbi02 ***** válasza:
61%

Mit kapsz érte?


Például infrastruktúrát.. Hogy vannak utak, amiken közlekedhetsz.

Például ingyenes közoktatást. (amennyire tudom az még ingyenes)

Például közbiztonságot. (igen, biztosítják a közbiztonságot, lehet szidni a rendőrséget, csak gondold el ha csak 1 napig nem lenne rendőrség akkor mi lenne)

Például közvilágítást az utcákon. (próbáld ki hogy vaksötétbe mész haza, egy girbe-gurba földúton rendőrség nélküli országba..)

És még sorolhatnám..


Ha nem rajtad, akkor kin szedje be az állam a SZEMÉLYI JÖVEDELEM ADÓT?



Persze nevetek a chips adó, meg ebadó, baleseti adó és többi hülyeségen amikkel próbálják betömködni a költségvetési hiányokat, de hidd el, bőven visszakapod azt amit te adóként befizetsz.. Azok a dolgok, amiket te alapnak gondolsz, azok mind a te adóforintjaidból vannak.


A kórházak fenntartása, az iskolák fenntartása, önkormányzatok fenntartása, sportlétesítmények fenntartása, utak, utak takarítása (hó esetén pl) , és még sorolhatná az ember.

2012. márc. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 asmosys ***** válasza:
76%

Te is az a típus vagy aki azért nem vesz BKV jegyet mert vacak a szolgáltatás de utazni azt persze akar. Amitől persze az, még rosszabb helyzetbe kerül.

Oktatás ingyenességéről csak az jut most eszembe, hogy a hangsúlyt a minőségre kellene fektetni.

Na vajon miért ? :D

2012. márc. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Semmit.
2012. márc. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Bumbi, ez szép, jó és igaz is amit leírtál, de egy jelentőset kifelejtettél. Méghozzá az adósságtörlesztést. Mert a beszedett adók jelentős hányada erre megy el.
2012. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

"Ingyen oktatást?Neee már."


Na az oktatás hiányára tényleg jó példa vagy.

2012. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
50%
Adók nélkül megbénulna minden ország. Így is elég gondot jelent a több mint egymillió adócsaló az országnak. Bár tény, hogy nagy része az államadósság törlesztésére megy el meg a segélyekre, ezért kell 60 000 lefutott kilométer után lengéscsillapítót cserélni egy komolyabb autón is, vagy kerékcsapágyat egy végzetes kátyú miatt, ezért nem jó az egészségügy helyzete, és még sorolhatnám. Egyenlőre sajnos fontosabb a hiány törlesztése meg a segélyek kifizetése mint bármi más, ezt el kell fogadni. Aki meg gyógyulni akar, és lehetőleg gyorsan azoknak ott a magán klinika. Tudom, ez sokaknak nem vigasz, de a lehetőség legalább adott.
2012. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 bumbi02 ***** válasza:
58%

Bumbi, ez szép, jó és igaz is amit leírtál, de egy jelentőset kifelejtettél. Méghozzá az adósságtörlesztést. Mert a beszedett adók jelentős hányada erre megy el.



1079 milliárd forint ment el a 2010es költségvetés szerint.

130 342 milliárd forint volt a bevétele az államnak a 2010es költségvetés szerint.

(15 171 milliárd volt a hiány)


Tehát a bevételnek csekély része megy el erre. És az állam bevétele nem csak a személyi jövedelem adó.

2012. márc. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 bumbi02 ***** válasza:
1079 milliárd forint ment el a 2010es költségvetés szerint adósságtörlesztésre.
2012. márc. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Oké Bumbi, de azért mégsem tudjuk hová kerül az a sok pénz egy része, mert hogy nem az utakra vagy az egészségügyre, az biztos. Mondom ezt mint Fidesz párti, ami lehet hogy egy kis ellentmondást sugall részemről, pedig nem, mert mint mondtam ezeknél vannak fontosabb lyukak is amiket be kell először tömni. Egyébként meg a múltkor hallottam egy beszélgetést az utcán, ahogy szidták a kormányt kissé illuminált állapotban, és sérelmezték hova megy el a sok befizetett adó. Mondanom sem kell, egyikük sem dolgozott. Felmerül a kérdés: Milyen alapon követelőznek az ilyenek?
2012. márc. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 bumbi02 ***** válasza:

A költségvetés mindenki számára elérhető, most így éjnek évadján én is azt vizsgálgatom:) Persze ez egy tervezet, ettől van eltérés, de azért a főbb számokat, kiadásokat tételesen leírja..

Azt nézem hogy még mindig fizetjük a párizsi békében előírt kárpótlást..Évente kemény 1,8 milliárd forintot...:)



[link]



Olvasgassátok, érdekes:)

2012. márc. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!