Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kapunk cserébe a levont,...

Mit kapunk cserébe a levont, és kikövetelt adó befizetésinkből?

Figyelt kérdés
Sokak szerint tűrhetetlen az,hogy alig fizetnek adót az állampolgárok,és keményebben kéne fellépni az adóhatóságoknak,meg kell adóztatni a minimálbéreket,ez nem állapot,és a többi,és a többi.Jó,rendben.De mit kapunk mi ezért cserébe?Orvosi ellátást?Neeee már.Közbiztonságot?Neee már.Ingyen oktatást?Neee már.Akkor mit?Miért kell nekem a fizetésem X %-át leperkálnom, a semmire,és valóban,miért rajtunk akarja a kormány beszedni az elmúlt(nem nyolc év)elmult 20 év fosztogatásait amit most egymásra akarnak kenni?Nyugdíj?Járulék?Mi a biztosíték arra,hogy én egyáltalán fogok kapni valami összeget?Szerintem semmi.
2012. márc. 10. 23:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy ezen számok tekintetében nem nagy összeg, de te tudod mennyi 1079 milliárd, vagyis több, 1 billió forint? Vagy akárcsak a "kemény" 1,8 milliárd forint? Mennyi mindent lehetne venni belőle, de mi meg csak más fasságait fizetjük ki belőle?
2012. márc. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 bumbi02 ***** válasza:
Na ja, az ember már annak örül ha talál 10 ezer forintot a földön, ezek meg már ezer milliárdok.. De hát az ember 3-4 emberes háztartást tart fenn, az állam meg egy közel 10 milliós "háztartás"..:)
2012. márc. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"1079 milliárd forint ment el a 2010es költségvetés szerint.

130 342 milliárd forint volt a bevétele az államnak a 2010es költségvetés szerint.

(15 171 milliárd volt a hiány)"


Habár ez éves bontás, de a példámban haviként tekintve jobban érzékelhető.


Tegyük fel, hogy a te fizetésed nettó 130 342 forint. Viszont ahhoz, hogy te meg tudj élni, ahhoz 145 513 forint kéne havonta (130 342+15 171).


Tehát 15 171 forintot havonta szerezned kell valahonnan, és egyre kínosabbá válik, hogy haveroktól meg egyéb helyekről kell megszerezned.


Na és mindezen körülmények között még ki kell fizetned a semmire 1079 forintot. Odaadod egy csövesnek, vagy csak simán kidobod az ablakon. Ilyen helyzetben még az a pénz is soknak számít, egy napi szűkös kajád, mondjuk. Ráadásul halmozódik a hiányod is, amivel szintén nem tudsz mit kezdeni.

2012. márc. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 bumbi02 ***** válasza:

Tehát 15 171 forintot havonta szerezned kell valahonnan, és egyre kínosabbá válik, hogy haveroktól meg egyéb helyekről kell megszerezned.


Na és mindezen körülmények között még ki kell fizetned a semmire 1079 forintot. Odaadod egy csövesnek, vagy csak simán kidobod az ablakon. Ilyen helyzetben még az a pénz is soknak számít, egy napi szűkös kajád, mondjuk. Ráadásul halmozódik a hiányod is, amivel szintén nem tudsz mit kezdeni.



Azt a hiányt az állam hitelből fedezi. (tehát a "haveroktól kér kölcsön" -állampapírok,kötvények, kincstárjegyek, hitelintézetek)

Azt a kb 1000 milliárdot pedig nem kidobjuk az ablakon, hanem a hitelt törlesztjük belőle, azt a hitelt amit azért kellett felvenni mert már a költségvetésünk se volt jó.

2012. márc. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Olvasgassátok, érdekes:)"


Köszi. Tényleg érdekes. De a 130 ezer milliárdot szerintem elnézted, jó lesz az 13 ezer milliárdnak is. És 1500 milliárd a hiány. 15 ezer milliárd hiánnyal jó 75%-kal nőtt volna az államadósság!


Hozzájárulás az EU költségvetéséhez kb 260Mrd. Ettől szerintem lényegesen többet hoz az EU.

Az egy éves nyugdíj-kiadást sikerült összehoznia 13 év alatt a mnyp-knek. 40 év munkaviszonnyal lett volna pénzük 4 évre fizetni nekem a nyugdíjat? De lehet, hogy 40 év alatt elértek volna 25% hozamot és akkor 5 évig. Hurrá.

2012. márc. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 bumbi02 ***** válasza:

Köszi. Tényleg érdekes. De a 130 ezer milliárdot szerintem elnézted, jó lesz az 13 ezer milliárdnak is. És 1500 milliárd a hiány. 15 ezer milliárd hiánnyal jó 75%-kal nőtt volna az államadósság!


Lehet elszámoltam magam, nekem ehhez este van:) De ha csak egy 0-t tévedtem, az arányok akkor is maradnak bevétel - adósságtörlesztés között..:)

2012. márc. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Lehet elszámoltam magam, nekem ehhez este van:) De ha csak egy 0-t tévedtem, az arányok akkor is maradnak bevétel - adósságtörlesztés között..:)"


Ott sajnos nem tévedtél egy 0-t. Tényleg ilyen mocskosul magas a korábbi hiányokat finanszírozó hitelfelvételek és állampapírkibocsátások kamata.

2012. márc. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
A válaszokat össszegezve tehát milliárdok repkednek,ide meg oda,de valójában senki nem tudja hova.
2012. márc. 11. 11:05
 19/24 bumbi02 ***** válasza:

A válaszokat össszegezve tehát milliárdok repkednek,ide meg oda,de valójában senki nem tudja hova.



A válaszokat összegezve, tehát milliárdok repkedni ide meg oda, és a költségvetésbe el tudod olvasni hogy nagyjából hova.(most a számolási tévedéseimtől eltekintve is látszanak a tételek hogy mire mennek az adóforintok + le is írtam az elején a főbb tételeket, amik közvetlenül érintik az embert)

2012. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
igen ez mind igaz amit mondanak,muszáj zebrát festeni egymillióér/zebra meg ilyesmik,ez mind így van helyén,most gondold el ha neked vagy nekem szólnának és pár ezresér lefestenénk mi is,akkor miből telne minden féle villára és luxusautóra.
2012. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!