Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi megoldás lehetsége...

Milyen jogi megoldás lehetséges az ilyen végrehajtó ellen?

Figyelt kérdés
Végrehajtást kérő vagyok egy pénztartozási ügyben , a végrehajtó korábban lefoglalt az adósnál 1.000.000. forint becsértéken ingóságokat, az első árverés sikertelen lett. (Közben írásban bejelentettem a végrehajtónak hogy a második árverést követően élek az árverésen kívüli vásárlás jogával és a becsérték egy negyed összegéért megvásárolom a lefoglalt ingóságokat . ) az első árverést követően az adós fia igénypert inditott a foglalással kapcsolatban, ami eljárásban az adós tájékoztatta a bírót hogy az összes lefoglalt ingóságokat értékesítette már azok nincsenek meg, a bíró erre felfüggesztette e eljárást a büntető eljárás befejezéséig, mert zártörés miatt feljelentést tett az ügyészségen. Folyamatban volt a zártörési vizsgálat és e közben a végrehajtó megtartotta második sikertelen árverését s azonnal a lefoglalt ingóságokat az adósnak vissza adta. Igen kérdés lehet hogy ha már előzőleg az adós eladta az ingóságokat akkor milyen ingóságokra tartott árverezést ? S mit adótt vissza az adósnak? ( Én sem értem szerintem összejátszott a végrehajtó az adósal. ) Közben a bíróság kötelezte a végrehajtót arra hogy a lefoglalt ingóságokat a becsértékének fejében adja át részemre a végrehajtást kérőnek. A végrehajtó ennek nem tesz eleget mert az ingóságok már nincsenek meg. Én azt kértem a végrehajtótól hogy nem is kérem már az ingóságokat, mert nem bizonyítható hogy azok esetleg megegyeznének az eredeti foglalási ingóságokkal a zártörés miatt is, s ezért kértem a becsérték egynegyed összegét fizesse meg részemre, amit nem tesz a végrehajtó. Sajnos a bíróság a peres eljárást elutasítja mondván egymillió forintig fizetési meghagyásban kell igényelni. A közjegyzök nem is vállalják ezt az ügyet mondván hogy a végrehajtókkal elfogultak, másrészt meg az ítéletben az szerepel hogy ingóságokat adja át részemre a végrehajtó, s nem pedig készpénzt ítélt meg a bíróság. Közben a végrehajtó a további adóságom ügyében nem jár el ezzen adóssal szemben tértivevényes leveleimre nem válaszol, ezért kértem a Magyar Végrehajtó Kamarától hogy egy másik végrehajtót jelőljön ki az ügyben, ezt elutasította mondván a végrehajtó nem elfogult velem szemben. Csak hogy mégsem teszi törvényes feladatait kéréseimre sem.A Kamara azt tájékoztatásként megírta hogy kérésemre a végrehajtónak kötelessége megküldenie részemre az eljárásaiban kapott dokumentációkat amivel bizonyítja hivatkozásait. Sajnos a végrehajtó nem ezt teszi az ügyben. Tény az Igazságügyi Minisztérium bekérte az összes dokumentációt tőlem is a bíróságoktól is az ügyészségtől is. Itt
2012. márc. 11. 14:09
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Végrahajtási kifogás esetleg?
2022. jún. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!