Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki elkábít vagy leüt...

Ha valaki elkábít vagy leüt valakit és széttetoválja, az milyen büntetésre számítson? Az súlyos testi sértés vagy mi? Persze szép tetkók lettek.

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 20:26
1 2
 1/20 SzilKa ***** válasza:
100%
Ezt valahogy nem tudom elképzelni... Pedig én is tetováló vagyok. De hogy bárkit is akaratán kívül leüssek azért, hogy szétvarrjam..? Mégis, milyen indíttatásból? :D
2012. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem csak könnyű testi sértés.


Első: Fogadás?

Nekem is van egy tetoválással kapcsolatos fogadásom, bár ha vesztek én leszek a szenvedő fél...

2012. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
23%
Ezzel nem valószínű, hogy súlyos testi sértés megvalósulna, mert egy leütéstől vagy elkábítástól általában nem lesz valaki legalább 8 napig beteg. Ha igen, akkor súlyos testi sértés, ha nem, akkor szerintem kényszerítés. (BTK 174. §; az követi el, aki valakit erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy tűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz.) És a tetovált személy tetemes kártérítést követelhet az elkövetőtől.
2012. márc. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Indittatás?Kib@szott velem,ezért aludt 2 órát,mélyen:)
2012. márc. 11. 21:42
 5/20 hollófernyiges ***** válasza:
Lehet hogy a csonkítás tényállása is belefér.
2012. márc. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szakszerűen hangzott,utólsó,polician?hmmm
2012. márc. 12. 08:56
 7/20 anonim ***** válasza:

"Ezzel nem valószínű, hogy súlyos testi sértés megvalósulna, mert egy leütéstől vagy elkábítástól általában nem lesz valaki legalább 8 napig beteg."


Az lehet, de a kísérlete simán. Ha valamilyen bódítószert használsz abból még emberölési kísérlet is lehet.


Személyes szabadság megsértése.


Nem vagyok a halálbüntetés híve, de az olyanokat, mint a kérdező... tényleg minek él az ilyen?

2012. márc. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Semmiféle bódítószer nem játszott
2012. márc. 12. 16:15
 9/20 anonim ***** válasza:
Akkor hogyan kábítottad el?
2012. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
"(3)378 Ha a testi sértést aljas indokból vagy célból, továbbá ha védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személlyel szemben követik el, a büntetés bűntett miatt könnyű testi sértés esetén három évig, súlyos testi sértés esetén egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés."
2012. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!