Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az apa ellen bíróságra ment...

Az apa ellen bíróságra ment az ügy kiskorú veszélyeztetése és maradandó testi sértés vádjával. Mit kaphat?

Figyelt kérdés

Ezért mit kaphat?Még börtön büntetést is?


A lényeg:Mi elváltunk.Láthatása idején vitte bicajon a 4 éves kisfiunkat gyerekülés és lábvédő nélkül (törvény írja elő hogy kötelező) és ezálltal beakadt a lába a küllő közé és ketté tört a bokája.Azzonali műtét.Drótozták stb.Még vár rá műtét mert tengelyferdüléses maradt a lába és a drót helyére kinőtt egy csont....lényegében ennyi


2012. febr. 21. 10:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mit kaphat,de ilyen baleset sokszor előfordult már az együttélő családoknál is. De nem mentek emiatt bíróságra. Nem kellene az apával ellenségeskedned. Akkor sem,ha ebben az esetben valóban hibás volt.
2012. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na, hogy ne én legyek a hibás rögtön..

A gyámhivatal ezt megtudta és kötelezett arra hogy jeletsem fel az apát különben ők teszik meg hivatalból és akkor engem is megrángatnak mert nem védtem meg a kiskorú gyermekem jogait.

2012. febr. 21. 10:37
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Börtönbüntetést biztos, hogy nem. Mivel nyilván valóan baleset volt, gondolom max. felfüggesztettet, de lehet, hogy azt sem. Én nem vagyok jogász, de szerintem a testi sértés okozása nem áll meg, a gondatlan veszélyeztetés inkább. Az meg szerintem butaság, hogy neked abból bajod lehetett volna, ha egy baleset miatt nem jelented fel a férjedet. Most a feljelentéssel mitől óvtad meg a gyereket? Hogy többet ne vihesse magával?
2012. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy elviszi a gyerkőcöt. Nem értettem én se a gyámhivatal kérését.

Félreértések elkerülése végett 4 éve nem vagyunk házasok, és nem is vagyunk haragosak.

2012. febr. 21. 11:17
 5/13 anonim ***** válasza:
fogadjatok egy jó ügyvédet! én jártam hasonló képen ,de csak sima törés volt! nem vagyunk el válva ugrált a gyerek rajtam és rosszul bírtam el kapni le esett és el tört a csuklója! nem kaptam semmit de az ügyvédnek kellett fizetnem egy csomót!
2012. febr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez a csuklótörés hogy derült ki? gyámhivatal?
2012. febr. 21. 13:50
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Mondd már nekem, a gyámhivatal hogy deríti ki, hogy mitől törött el a gyerek bokája? Vagy egyáltalán azt, hogy eltörött?
2012. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy hogy ovoda köteles a kisfiú és a gyámhivatal felkeresett hogy miért nem jár. Így
2012. febr. 21. 15:53
 9/13 anonim ***** válasza:
én a sebészeten mondtam el hogy játék közben történt aztán ment a dolog magától!
2012. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

akkor hivatalból ment a dolog.

Látjátok kommentelők akik nem tudják elképzelni hogy derül ki, hát így.

rajtunk kivül jelen van még 1 eset

2012. febr. 21. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!