Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 2 fős háztartásban ha az...

Egy 2 fős háztartásban ha az egyik személy kapja a 22.800Ft-ot, a másiknak mennyi fizetése esetén vonják meg a a segélyt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért vonnák meg a segélyt? Szerintem ilyen nincs, az alanyi jogon jár függetlenül a másik személytől akivel együtt élsz.
2012. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha az egyik személy kapja a 22.800 Ft-os bérpótló juttatást,attól még a másik személy is kaphat akár ugyanezt,akár rendkívülit.
2012. márc. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nagy tévedésben vagytok,mert nem jár akkor,ha egy háztartásban már az egyik kapja!Viszont van kiskapu,ami legális!Házaspároknál az egyik fél,ha van rá lehetősége jelentkezzen be egy másik lakcímre,ideiglenes tartózkodási jelleggel és akkor megkapja mindkettő!
2012. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha a RÁT-ra gondolsz, akkor azt egy háztartásban csak egy ember kaphatja. Ha az egy főre jutó összeg nem haladja meg a RÁT összegét, akkor kapod. Ha meghaladja, akkor már nem.

Ha másfajta segélyt kapsz, akkor nem tudom:)

2012. márc. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Neeem! Arra gondoltam, hogy ha az egyik személy dolgozik, és mondjuk keres nettó 80-at, akkor a másiktól megvonják e a segélyt? Vagy mi ez az összeghatár?
2012. márc. 12. 23:35
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor természetesen megvonják,az ismerősöm felesége sem kaphatott semmit,mert a férje dolgozott és létminimumra volt be jelentve!Na persze a már említett kiskapuval meg tudták oldani,még munkát nem talált!
2012. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha egy helyre vagytok jelentve, és vmelyikőtök dolgozik, akkor megvonják. Ha 2en vagytok egy háztartásban. Ha többen, akkor max akkor kaphatod továbbra is, ha a kereset nem haladja meg azt a huszonezer Ft-ot.
2012. márc. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Fejenkénti huszonezer... lemaradt.
2012. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Akkor a segély után "eltartott" státuszba kerül?
2012. márc. 13. 00:01
 10/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem ilyen nincs, az alanyi jogon jár függetlenül a másik személytől akivel együtt élsz."


És ebben a mondatban a kulcsszó a szerinted.

2012. márc. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!