Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti egy munkaügyi bíró...

Megteheti egy munkaügyi bíró hogy nem ad szót a félnek?

Figyelt kérdés
Munkaügyi perben az eljáró bíró egyszerűen a felperes részére nem engedélyezte az alperes nyilatkozatának észrevételeinek feltárását. Az alperes kérelmének helyt adott a bíró, s kérésére orvosszakértői kiegészítést kért korábbi szakvéleményéhez, ezt meg a szakértői vélemény elutasította, arra hivatkozva hogy a kiegészítés az már más szakvéleményt jelentene nem a bíróság előző kérdéseihez tartozik. Ez esetben a bíróság hogyan fog dönteni?
2012. márc. 18. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
honnan tudhatnánk? Leírtad mi történt a tárgyaláson, de magát az esetet nem ismerjük.
2012. márc. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, annak így magában semmi értelme.

Természetesen szót kell adni mindenkinek, ugyanakkor van egy eljárási rend, és kizárólag azt betartva lehet szólni. Nyilván az alperesnek is van/lesz lehetősége, de szép is lenne, ha mindenki csak úgy össze-vissza beszélne, mikor eszébe jut...

Amúgy meg a leírásodból tényleg nem derült ki semmi.


Az meg megint csak szép lenne, ha az orvosszakértő elutasítaná a bíróság megkeresését! Ilyen nincsen. Legfeljebb lehet, hogy tájékoztattál a bíróságot, hogy a kérdés megválaszolása lehetetlen a más lefolytatott vizsgálatok alapján, ezért új vagy más vizsgálatra van szükség. Az sem kizárt, hogy azt mondták, nem ők illetékesek az adott vizsgálat lefolytatására.

Ez esetben a bíróság - arra vonatkozó indítvány esetén - a megfelelő szakértőket fogja megkeresni a szükséges további vizsgálatok lefolytatására.

2012. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felperesnek, bocsánat. Tehát a felperesnek is lesz lehetősége szólni.
2012. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

olyan, h. nem ad szot, olyan nincs, mert a targyalas lenyege a felek interakcioja.

Viszont a pernek vannak szabalyai, a birosag nem koteles figyelembe venni az elkesett bizonyitasi inditvanyokat pl.

Tehat ha az alperes nyilatkozatat a biro megkuldte a felperesnek, es adott a reagalasra 15 napot, nem lehet a targyalason eszbekapni, es mindenfelet handabandazni mar a felperesnek.

A szakertoi velemenyekhez meg annyit, h. valoszinuleg uj szakertoi velemeny fog keszulni, ha a kiegeszites nem lehetseges, Te max. azt teheted, h. eszrevetelezed, h. kell-e tovabbi szakertoi bizonyitas, vagy a meglevo szakvelemeny eleg lesz.

Ez azert fontos, mert ha elbukod a pert, a busas szakertoi dijat is Te fizeted.

2012. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen talán nem voltam pontos a kérdésemmel. Nos tizenkét éve a volt munkáltatóm balesetet okozott amiért már két alkalommal is nem vagyoni kártérítés megfizetésére kötelezte a bíróság a munkáltatót. A második bírósági eljárásban a beadványokból az ítéletből a munkáltatóm tudomást szerzett a rokkant nyugdíjazásomról ami 2004 évben történt bírói utalvánnyal de visszamenőlegesen 2002 évtől. Nos ez ügyben nem szólított fel a munkáltató káraim előterjesztéseire, ami súlyos mulasztás részéről.Nos mivel állapotom végleges lett és a III. csop. II. csop. 100% ra romlott ezért a perben ami már a harmadik per, kértük a vagyoni kárigényt is a rokkant nyugdíjam és az elvárható átlagkereset közötti különbözetét, + átlagos havi járadékot igénylünk. A bíróság elrendelte az igazságügyi orvos szakértői vélemény adását amiben megerősítik a korábbi véleményt is hogy a munkáltató okozta a balesetet és ebből adódóan az állapotromlásom is szoros összefüggésben van amit pontosan nem lehet meghatározni de kb 26% romlásra tehető az állapotromlás.Az alperes vitatja azt hogy a munkáltató okozta a balesetet , s szerinte az állapotromlás az az öregedéssel van összefüggésben. A bíróság elrendelte a kiegészítést amit az alperesre nézve elutasított mondván az okságot korábban már megállapította a szakértői vélemény de a kérdés nem is erre szolt, az öregedésre hivatkozás az alperestől nem életszerű mert az öregedés az a 65.életévtől mondható, s ezért utasította el a kiegészítést a bizottság. Tény hogy a bíró nem engedte elmondani észrevételeimet a tárgyaláson ami sértő volt részemre. Viszont a bíró jogszerűnek vélte az igényeimet az összegszerűségekkel is, az az észrevételem hogy a munkáltató azt akarja most évek elteltével bizonyítani amit többször is már megállapítottak hogy a baleset a munkáltató okozásából adódott , s ezek az állapotromlások sem a balesetből adódnak.Én azt hiszem hogy több igazságügyi orvos szakértői véleményt nem fognak csak úgy bizonyítékok nélkül megváltoztatni amit az alperes munkáltató szeretne.Talán talán így már érthetőbb az ügyem bár nagyon kacifántos az ügy. De az nem életszerű ahogy a munkáltató most ágál az ügyben. Meddig lehet húzni egy munkaügyi pert? Mi lesz ha nem tud kártérítést fizetni ? Ez esetben milyen jogosúltssággal élhetek ?
2012. márc. 18. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
figyelj beszéld meg az ügyvédeddel. Semmit nem tudunk mondani mesélés alapján.
2012. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az ügyed bonyolult, ezer ilyen van. Csak te írod le bonyolultan. Ez nem a te hibád, egyrészt nem vagy jogvégzett, másrészt meg érintett vagy, így nehéz is objektíven leírni valamit - vagy talán inkább lehetetlen.

De tőlünk hiába vársz bármit is, mert csak a te verziódat ismerjük, így úgysem lenne fair bármit is mondani.

Ügyvédjelölt vagyok, elsősorban munkaügyi kérdésekkel foglalkozunk, rendszeresen vagyunk a munkaügyi bíróságon is. Annyit már megtanultam, hogy soha semmi nem fehér vagy fekete, 100%-os igaza általában egyik félnek sincs, ítélni sem így szoktak.

Most a leírásodból kiderült, hogy nem is az orvosszakértő, hanem a bíróság utasította el az újabb szakértői vélemény kikérésére vonatkozó indítványt, ez teljesen más, mint amit az előbb írtál. Látod, nem is pontosan írod le a dolgokat. Megint mondom, ez nem a te hibád.

Viszont ez így teljesen felesleges amúgy is, ezt az ügyvédeddel kell megbeszélned, aki ismeri az ügyedet pontosan. (Ha nincs ügyvéded, érdemes lenne fogadni egyet, bár nem kötelező.)

Amúgy nem tettél itt már fel korábban is kérdést ezzel kapcsolatban? Volt egy hasonló, annál is leírtam, hogy így sajnos nem lehet segíteni.

Az viszont kizárt, hogy ne tudd elmondani, amit akarsz, csak az eljárási szabályokra és a határidőre figyelj oda.

2012. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!