Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 10-12 évvel ezelőtti banki...

10-12 évvel ezelőtti banki adósság miatt indíthatnak most pert? Mi lehet majd a vége?

Figyelt kérdés
1999-ben vettünk hitelre egy kocsit az én nevemre. 2000-ben párom eladta sima adásvételivel, banki engedély nélkül. Az új tulajnak esze ágában sem volt rendezni, indítani a dolgot, a páromnak sem. A hitel persze nem lett fizetve, a kocsit körözte a rendőség (ekkor beidéztek, és elvették az adásvételim, amiről másolatot sem kaptam), majd kb. 2005-2006-ban már lefoglalta a bank. Folyamatosan kaptam a végrehajtós leveleket, amelyeket nem vettem át. Azonban most már bírósági értesítés jött. Gondolom, a bankot nem fogja érdekelni, hogy a volt férjem megvezetett, mert az én nevemen van a hitel, és az én felelősségem volt úgy átruházni a kocsit:(
2012. márc. 21. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A bankot valóban nem fogja érdekelni, hogy milyen háttérmegállapodások voltak, ha a papíron a te neved van.

Mivel folyamatosan jöttek a felszólítások, így elévülésre sem lehet hivatkozni.

A dolog vége meg az lesz, hogy jön a végrehajtó, és foglal, amit ér.

2012. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt több helyen nagyon elszúrtátok, de mivel gondolom, erre már te is rájöttél, most nem mondanám el még egyszer.

A lényeg, hogy hiába nem vetted át a felszólítgatásokat, te magad írod, hogy elindult a végrehajtás, így elévülésről szó sem lehet.

Sajnos, mivel a te neveden van a hitel, így csakis nálad fognak "kopogtatni", hacsak nem írt alá a volt férjed készfizető kezességet.

Te annyit tehetsz, hogy miután tőled behajtották a tartozást, te megpróbálod a volt férjeddel szemben érvényesíteni az igényed.

Sajnálom, hogy így jártál, de legközelebb ne csinálj ilyen butaságokat!! Az ember igenis törődjön a saját dolgaival! Abba nem fér bele se az, hogy mások nevére hitelt vegyünk fel, se az, hogy eladunk valamit, aztán "majd lesz valami" alapon ilyen apróságokkal, mint bankot értesíteni nem foglalkozunk, és az sem, hogy utána, mikor már megvan a baj, nem veszünk át leveleket!!

2012. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem nincs semmi a nevemen, pont az ex húzásai miatt, de az övén sincs, így nem tudok mit kezdeni vele. Igaz, írattam vele váláskor egy papírt, hogy a kocsival kapcsolatos kiadások felét állja, na de....miből? A bíróság engem terhel, én meg tőle úgysem tudom behajtani, mert csak az adósságokat halmozza azóta is:(
2012. márc. 21. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!