Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a vége? Sok az adósság...

Mi lesz a vége? Sok az adósság, én mit tegyek? 18 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Szüleim összehalmoztak rengetek - többmilliós- adósságot, hitelt, sok helyről, de nem tudják fizetni, sokkal el vannak maradva. Minibálbért keresnek, nevelőapám feleannyit sem, már fizetésletiltása is van...(Főleg ő vette fel a hiteleket). Jött már levél több helyről is úgy tudom, hogy átadták behajtási osztályra(v ilyesmi). Emellett meg ott vannak a számlák, víz, villany, stb, amit szintén fizetni kell, és enni is kell vmiből. 20.-a körül viszont már nagyon nincs pénz kajára is alig. és 10.-én van fizetés.

Nekem meg már nagyon elegem van ebből. El szeretnék menni, ki nyelvet tanulni pl, dolgozni,h tovább tanulhassak később. DE!

Utánam jár nekünk 40 ezer Ft árvasági. Ha kimennék, még ez sem járna, mert csak nappalin jár az árvasági, én meg addig magántanulóként végezném a technikusit( csak nyáron van gyakorlat). Így félévente lenne vizsga, amire jönnék.

Amúgy se lehet ezzel a szakkal nagyon elhelyezkedni, ezt a tanárok is megmondták... Csak azért járok rá, h addig is jár ez a pénz. De én már nagyon ki szeretnék menni, de hogyan?Akkor meg azon fogok tépelődni, h van-e nekik mit enni, meg mi van velük. Annyira szar ez így.


És mi lesz a tartozások következménye? Az életbe nem fogják tudni visszafizetni, mi lesz a továbbiakban? Am a ház nem az ő nevükön van, édesapám rám hagyta mikor meghalt. Akkor azt nem vihetik el, ugye?

Valaki aki tud tanácsot, információt v bármit, írjon.


2009. okt. 29. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ház a te neveden van, akkor azt nem veheti el senki. Lehet, hogy ha kimész külföldre dolgozni, akkor kevesebbet kapnak 40 ezer Ft-tal, de a te ellátásodra sem kell pénz. Úgyhoz szerintem menj nyugodtan, hagyd őket itthon. De ne egydül menj neki a vak világnak, hanem ismerősökön keresztül, hogy legyen segítséged, nehogy valami disznóságba keveredj. Sok rosszember van a nagyvilágban. De ha már ismered a helyzetet kinnt, lehet, hogy ki tudod vinni a családodat is. Ott többet lehet keresni, hamarabb ki tudják fizetni a tartozást. Abban biztos lehetsz, hogy tető van a fejük felett. Ne feledd, te vagy a gyerek nem ők.
2009. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, hogy ilyen helyzetben vagy...


Én elsősorban anyukádat ítélem el, mert ő lenne felelős azért, hogy te nyugodtan tanulhass, nyugalomban élhess, ehelyett ő is belement abba, hogy a mostohaapáddal ilyen-olyan kölcsönöket felvegyenek minimálbérre...

Őneki kellett volna kiszámolnia, mire telik és mire nem?


Azért külföldre kimenni sem olyan könnyű, ahhoz is kellene valami indulótőke (néhány hónapig nem lesz állásod, addig is élni és lakni kell), jó lenne ismerős helyismerettel és főleg nagyon kellene nyelvtudás és valamilyen szakma!!!

Szakma nélkül csak mosogatást vagy krumplipucolást vállalhatsz külföldön, abból nem tudsz majd lakást bérelni és ennivalót venni. :-[


Legalább neked legyen eszed, ne ugorj bele felelőtlenségekbe, ha már a körülötted élő felnőttek ilyen felelőtlenek...


A házadra nagyon vigyázz, bármennyire szépen kérnek, ne egyezz bele sem az eladásába, sem abba, hogy erre jegyezzenek be jelzálogjogot!!!

Az anyukád és a mostohaapád oldják meg a pénzügyeiket maguk.


Te érdeklődd meg, hogyan vehetnéd fel az árvaságit a saját jogodon (úgy tudom, más lakcímen kell élned, mint a szüleid, de ez nem biztos), ezért ne jelentkezz ki a saját házadból!!!


Elmehetsz valahová 4 órás melóra (McDonalds?), kérhetsz segítséget az Önkormányzattól, nem kell félned, hogy te éhen halsz!

2009. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, én is dühös voltam a sok kölcsön miatt, ez hosszabb folyamat után alakult így. Amikor meg szóltam h nem kéne, akkor én voltam a hülye. Pláne mikor még múlt hónapban is felvettek egy gyorskölcsönt, aminek a legmagasabb a kamata. Tudták h nem szeretném ezt, már így is el vannak úszva, erre mondják h de ennyit kell fizetni ennyi évre. (90-et vettek fel, kiszámoltam nekik, igen, így 170-et fizetnek vissza. Nagyon megérte.) Mindegy.


Köszönöm h aggódtok értem. :) Au-pairként mennék ki majd(ha sikerül), gyerekekre vigyázni, az jó ugródeszka kapok némi pénzt és javíthatom az angolom.


Diákmunkát végeztem eddig is(már mikor volt, erre felé nem sok minden akad), mostanában sajna nem igen van, de már keresésben vagyok és megérdeklődök 1-2-t, meciset is, vagy vmi részmunka időset, pénztárost.

Amúgy van egy kisiskolás tesóm is, ezért is lenne bűntudatom ha kimennék.

A szobám is egy kis lyuk, szekrény és ágy van, ablak is az ajtón, ezért szégyellem a barátaimat elhívni- nem is nagyon szoktam-. Csak furán veszi ki magát, mikor engem el szoktak hívni, nálam meg még nem voltak, pedig több éve ismerjük egymást.


Bocsánat, h ennyit panaszkodok, de én nem bírom már ezt a közeget. :( Mindentől elment a kedvem egy ideje, pedig tele voltam tervekkel.

Remélem összejön vmilyen munka itthon v külföldön.

2009. okt. 29. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!