Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a fogyasztó nem fizeti a...

Ha a fogyasztó nem fizeti a számlákat, elárverezhetik a házamat?

Figyelt kérdés

Bocs, de fogalmam sincs, melyik témakörbe kellett volna tenni ezt a kérdést, talán itt a legmegfelelőbb.

Apukám halála után örököltem egy házat, de benne lakik a mostohaanyám. Miután apu meghalt eléggé szemét módon viselkedett, elég nyilvánvalóvá vált, hogy a pénzért ment hozzá. (1 éve voltak együtt, amikor meghalt, 20 évvel fiatalabb nála, már beteg volt, amikor összeházasodtak.)

Tudom, hogy ez a haszonélvezet dolog elég gáz nekünk, mert megteheti, hogy be sem enged. Meg is teszi. Az elején még bepróbálkozott, hogy ez meg az tönkrement, fizessük ki, meg, hogy nekünk kéne a rezsit fizetni, meg ilyenek. Én megmondtam neki, hogy nincs pénzem, meg kiköttettem az összes órát, ha nem fizeti a rezsit. Akkor abbahagyta a zsarolást, és végül is az összes közművet a saját nevére íratta, elvileg ő fizeti.

Mostanában olvasgatom a híreket, hogy az EON elmaradt számlák miatt már árverez. És ha nem fizeti ki a gázszámlát, elárverezhetik a házat? Nem tudom megnézni, hogy van-e tartozása, mert nem tudom az ügyfélszámokat sem. A házba nem enged be, a telefont nem veszi fel.

Mondjuk én úgysem látok semmit a házból, de esetleg a gyerekeimnek jó lett volna.

Azt sem tudom milyen állapotban van a ház, biztos jól lelakja. Pedig tatarozni neki kéne, de hogy ellenőrzöm, ha be sem enged? Tuti egy fillért nem költ a házra.


2012. márc. 25. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A házat nem tudják elárverezni, mert az végülis nem az adósé. Legfeljebb az ott lévő bútoraidat bukhatod.
2012. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De az ingatlané a fogyasztás, az nem számít? Mondjuk eleve csodálkoztam, hogy a nevére vették a számlákat.
2012. márc. 25. 16:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, a bútorok is az enyémek, elvileg.
2012. márc. 25. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
A fogyasztás nem az ingatlané, hanem azé, akinek a nevén megy a fogyasztás.
2012. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Álljon meg a fáklyásmenet!

Ha te vagy az egyedüli tulajdonos, a mostohaanyád az egyedüli haszonélvező, akkor nem értem. Közművekkel szerződést a tulajdonos beleegyezése nélkül kötni nem lehet, az törvénytelen. Tehát olyan nincs, hogy a haszonélvező csak úgy szerződést köt a közművekkel. Ha mégis, azonnal tiltsd le. És szögezd le, hogy az engedélyed nélkül kötött ügyletek miatt keletkezett kárért te nem felelsz.

Egyébként a tulajdonod használatában senki nem korlátozhat, mindössze te nem teheted az utcára a haszonélvezőt. Tehát pl. jogodban áll kulcsot használni (lecserélt zárat visszacserélni) és a lakás állagát rendszeresen ellenőrizni. Ajánlom, hogy sürgősen készíts nagyon részletes fényképsorozatot, mert később jól jöhet egy rosszhiszeműség bizonyításához.

Ilyen esetekben egyébként a felek többnyire egymás idegeit próbálják tönkretenni, aki jobban bírja, győz. Mert a bíróság hosszadalmas és drága. Én odaköltöznék, és minden visszás eset után összes barátommal és üzletfelemmel reggelig tartó bulit szerveznék (reggel bűnbánóan kérdezném meg, ugye nem zavartunk...)

2012. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A feleség által lakott lakás és használt berendezési tárgyak a tieid, de ezeken haszonélvezet van a feleség részére. Hagyatéki tárgyalás során fel kellett jegyezni miket örököltél, így azok a tieid és nem árverezhetik el. A tulajdonos ellenőrizheti, hogy ezeket a haszonélvező rendeltetésszerűen használja. Ha rongálja vagy visszaadásában gátol, akkor korlátozható a haszonélvezet.

Bár özvegyi haszonélvezet korlátozását amúgy is lehet kérni.

Írj egy ajánlott levelet amiben ellenőrizni szeretnéd a tulajdonod, ha ellenkezik akkor jogi útra tereled az ügyet.

2012. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajna a mostoha mami váron belül van,egy ostoba törvénykezés miatt.A haszonélvezőnek nagyobb jogai vannak,mint maga a tulajdonosnak.DE!!Természetesen ez nem jelenti azt,hogy a házat leamortizálja,és a számlákat nem fizeti.Elsősorban,hogy kerültek a nevére a mérők?Aláírtál valamit?Nem?Akkor a szolgáltató,elmehet az anyjába.Jól írták,akinek a nevén van a tartozás,azon fogják bevasalni.Olyan meg nincs,hogy nem enged be,a ház a tied,te vagy a tulajdonos.Fenyegesd meg,hogy áron alul értékesíteni fogod a saját részedet,lakottan.Mert ezt lehet,ha nem tudnád,de nem ártana egy ügyvéd tanácsát megkérdezni.lehet már rég a bíróságra kellett volna menned.
2012. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, három különböző ügyvédet is megkérdeztünk: Megteheti, hogy nem enged be. Eladhatom, de csak özvegyi joggal terhelten. Azaz továbbra is bent lakik. Ki a fene venné úgy meg? Vagy ha ő is aláírja, ez esetben megegyezünk egy árban, ami neki jár. Egy úszómedencés luxuskégli, hülye lenne eladni.

És én nem költözhetek be, ha ő nem engedi meg.

Jó dolog ez a haszonélvezet. Minden jog az övé, nekem csak a költségek járnak.

Lehet, hogy aláírtam én is a rezsi átírását, már nem emlékszem, de a számlák tuti az ő nevére mennek. Én apukám halála óta nem is jártam ott, azt azért mondta, hogy vett egy nagy dobbermant. (Szóval ne is próbálkozzak csak úgy bemenni.) Egyébként az elején nem akartunk ilyen leltárt készíttetni, mert a gyászban az embernek nem ezen jár az esze. És nekem van lakásom, eredetileg nem is akartam őt kitenni onnan. De ahogy azóta viselkedik, most már úgy gondolom, hogy elég lenne neki egy 50 m2-es panel. Még az is sok lenne. Kb semmije nem volt, amikor összeházasodtak.

2012. márc. 25. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom,hogy kérd a haszonélvezet korlátozását.A bíróság mérlegelni fogja,hogy a tulajdonos a saját házába a lábát nem teheti be,még ellenőrzés címén sem.

Felháboritóan sok jogot adtak a haszonélvezőknek,és ezzel vissza is élnek.Persze tisztelet a kivételnek,de hidd el nem vagy egyedül.

2012. márc. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
addig örülj, amíg az ő nevén vannak a közművek, addig ugyanis téged nem terhel felelősség a fogyasztásért
2012. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!