Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ügyemben milyen jogi...

Tatai Gábor kérdése:

Az ügyemben milyen jogi orvoslást tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Ügyemben kérnék tanácsot: első munkaügyi bíróság ítéletében nem vagyoni kárt megítélt a munkáltató okozta balesetem részesedése miatt , a vagyoni kárt elutasította mert az Mt 177.§. (1) előírtak nem teljesültek. Később szintén nem vagyoni kárt ítélt meg a bíróság a körülmények változása miatt, e perben vagyoni kárt nem igényeltem. Egyrészt mert nem is tudtam hogy követelhetnék, másrészt pedig az első eljárás ítéletének utáni időben az ORSZI megállapította azt hogy az okozott balesetem már 2002. óta 67% III. csop rokkantságot állapítottak meg ,az első OOSZI szakértői vizsgálatán fennállt amit nem tártak és értékelték kellően a z orvos szakértők.E tényről az alperes munkáltató értesült a második peres eljárásban, neki kötelessége lett volna káraim előterjesztéseire felszólítania amit nem tett meg. Most bizonyítható lenne az Mt 177.§. () előírásai hiszen a rokkant nyugdíjam és az elvárható keresetem közötti különbözete jelentős összegű vagyoni kárként jelentkezik, amit szeretnék igényelni a munkáltatótól plusz még általános keresetpótló havi járadékkal lehetne pótolni e kiadásaimat meg a keresetveszteségeimet is . Mert jelentős kiadásaim vannak a gyógyszerek költségeiben is s szerintem erre az általános havi járadékkal lehetne keresetem veszteségeit gyógyszereim költségeit pótolni.Az állapotom most már véglegessé vált s nem kell mennem felülvizsgálatokra. Kérdezem ez a végleges minősítés állapot romlásnak nevezhető e ? Mivel a hivatalos levélváltások a keresetvesztesége tárgyában szerintem az elévüléseket mindig megszakították Jogilag igényelhetem e a rokkant nyugdíjazásom időpontjától az elvárható átlagkereset közötti különbözetét a fenti ügyben?
2012. márc. 26. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nagyjából ötödszörre teszed már fel. Miért gondolod, hogy most mást tudunk mondani, mint eddig?
2012. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy dátumot nem írsz, csak te tudod az elévülés időpontját. Hogy visszamenőleg mennyi időre követelhetsz jövedelem pótlást azt törvény írja elő. Fontosnak tartom megjegyezni, hogy ha az alperes tevékenysége megszűnik vagy átalakul, utána bizonyíthatatlanná válik a jövedelem veszteséged összege. Erre megoldás az egyszeri megváltás, amiben a várható átlag életkorra számítják ki a veszteségedet. Erre jó alaposan felkészülni, végiggondolni, mert ha aláírod, utána már változtatni nem tudsz. Ezt egy közeli ismerősöm esetéből merítettem. A kérdésedre visszatérve, - miért nem ügyvéddel intézed? Ha igazad van, azt is az alperes fizeti.
2012. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos az ügyvéd azt mondja 100.000 forintot tegyek le átnézi az irathalmazt s annak fűggvényében dönt a képviselésről. A sikerdíjas ügyvédek azt mondják hogy semminek a sikere semmi a mai bírósági ítéletek sok esetben kifogásolhatók sajnos ide sodorták az igazságszolgáltatást. Ügyvédek mondták. nekem 41 ezer forint a rokkant nyugdíjam feleségemé 34.285 Ft ebből ügyvédet nem tudok fogadni. A pártfogói ügyvédek meg visszaadták megbízásaikat mert túl bonyolult az ügy de feltárható a bíróság mulasztásai is .Sajnos ez a színtiszta igazság ez ügyben az ügyvéd fogadásával.Mi a véleményetek?
2012. márc. 27. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!