Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Amióta feljelentettek, nem...

Amióta feljelentettek, nem érzem embernek magam. Főleg azért, mert én a jó érdekében cselekedtem, a segítség, az önfeláldozás oltárán áldoztam fel magam, és mégis. Belémrúgtak. Miért van ez?

Figyelt kérdés

szóval, a lényeg, többrendbeli zaklatásért fel lettem jelentve egy egész család által. teledűztelték hazugsággal vallomásaikat, és azóta, több hónapja, nem érzem embernek magam, nem tudok emberként élni, hol a düh okozta igazságtalanság marcangol, hol egyszerűen fekszem könnyek közt, hogy a jóindulatom, szeretetem használták fel ellenem, a segítőkészségem, a már-már önfeláldozásba hajló segítőszándékom, és egyszerűen tehetetlen vagyok.

tehetetlen, mert bármit is tennék, még jobban bajba sodornám magam.

utálom, gyűlölöm, ha korlátoznak, főleg akkor, ha abban korlátoznak, hogy másokon segíthessek, hogy gondolataim, érzelmeim kifejezzem, és most ezt teszik.

gyűlölöm, hogy ezt megteszik, és gyűlölöm, hogy ők élhetik, korlátozás nélkül az életüket, míg én szenvedek azért, mert rajtuk akartam segíteni (és segítettem is). egyszerűen, ki akarok törni, de nem tehetem.

sosem éreztem magam gyengének, de most úgy érzem magam, egy nagy gennycsomó vagyok, egy korcs-roncs. küzdeni akarok, de nem tehetem. van ennél nagyobb büntetés?

bocs, ha zavaros...


2010. dec. 18. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
De miert jelentettek fel?
2010. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
zaklatás
2010. dec. 18. 20:54
 3/16 anonim ***** válasza:

de sms-ket írtál, vagy sokszor rájuk csengettél?

persze jó szándékkal, de lehet, hogy valamilyen módon szerették volna tudtodra adni, hogy nem kérik a segítséged, és te nem teljesen értetted.

miket mondtál, egyszerre hány ember volt fültanú?

veled volt-e ilyenkor valaki, aki a te tanúd lehetne?

2010. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem, dehogy. egyikükkel napi kapcsolatban voltam, néha elmentem hozzájuk, több emberről van szó, egyik a volt barátnőm volt... nem értem ezt, komolyan... nincs tanúm, az a baj.
2010. dec. 18. 22:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez érdekes. De mesélj már erről bővebben, mégis mi történt? Egyik nap együtt nevettek aztán másnap már fel vagy jelentve? Mégis mit mondtak, miért?

Ha valóban teletűzdelték hazugságokkal is akkor én nagyon dühös lennék. Ráadásul még neked lett belőle ügyed.

Ez azért nem semmi, hogy feljelentenek. Nehéz elhinni, hogy teljesen ártatlan vagy. Viszont nekem nem célom ítélkezni.


Viszont valami már az írásodból is lejön. Próbálom úgy leírni, hogy meg is értsd de ne legyen sértő.

Ahogy fogalmazol, az nem sugároz bizalmat. Előfordulhat, hogy az embereknél bekapcsol a vészjelző és menekülni akarnak tőled, mert megijednek. Túlságosan nem is tudom... cukormázasan(?) fogalmazol, ami egyeseknek túl sok lehet. Ráadásul felmerül a kérdés, mire ez a nagy kedvesség és önfeláldozás? Vajon valós-e vagy csak egy csapda.


Vannak emberek, akik hasonló stílusban szoktak megnyilvánulni. Náluk viszont nincsenek meg az érzelmek, - amelyeket annyira próbálnak előadni - vagy betegesen élik meg őket. Illetve sokszor nem őszinte a mondandójuk, inkább csak próbálják magukat jóként feltüntetni, ez sokszor önkéntelenül jön.

Nem mondom, hogy nálad is így van de az írásod( a megfogalmazásod, szóhasználatod) ilyen hatást vált ki.


Érdekelne, mire gondolsz amikor azt írod "jó érdekében cselekedtem, a segítség, az önfeláldozás oltárán áldoztam fel magam"? Miben segítettél a szóban forgó családnak? Miért is áldoztad fel magad, KÉRTÉK-E ŐK EZT?


"... mert bármit is tennék, még jobban bajba sodornám magam. " Nem. Ha továbblépsz és magad mögött hagyod ezt az egészet abból semmi baj nem lesz.


"utálom, gyűlölöm, ha korlátoznak, főleg akkor, ha abban korlátoznak, hogy másokon segíthessek, hogy gondolataim, érzelmeim kifejezzem, és most ezt teszik. " Hogyan próbáltál segíteni rajtuk? Miből gondoltad, hogy segítségre van szükségük?

Másrészről el kell fogadni, hogy nem mindenki kíváncsi rád. Van, akinek egyszerűen nem kellesz. Ez másokkal is így van, mást is elküldenek időnként.


Ennek is vége lesz egyszer, nem kell úgy felfogni, mintha a világvége jött volna el. Majd tanulsz ebből is és máskor nem kerülsz ilyen helyzetbe.

Miért érzed magad korlátozva, miért nem élheted az életed? Azt a családot felejtsd el, de egyébként miért is nem vagy szabad? Nem értem.


Ne rágódj azon, ami történt. Ha utálod magad attól csak rosszabb lesz. Egyszerűen csak az történt, hogy ez most nem jól sült el.


Pontosan hány hónapja jelentettek fel? Volt-e változás azóta a hangulatodban? Értem, hogy még bánt a dolog, de folyton ugyanúgy érzed magad vagy pedig már átmentél több szakaszon is és más, mint a legelején volt?

2010. dec. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nna, akkor reagálok...

a családdal annyira nem voltam jóban, a lánnyal viszont igen. szépen, fokozatosan kezdett megromlani a viszonyunk.

hát a legutolsó alkalommal tényleg, semmit nem csináltam az égadta egy világon. voltak néha vitáink, de ennyi. csak szerettem volna tisztázni ezt-azt, egyikükkel.

hát igen, pont ez, amitől megőrülök. teletűzdelik hazugságokkal, mint valami korcs, elmebeteg, rosszándékú ember lennék, úgy állítanak be, aki ártani és bántani akar másokat, pedig ő miattuk vittem vásárra a bőröm, ő miattuk hagytam, hogy néha bántsanak, nagyon sokan (főleg a lány miatt).

teljesen ártatlan nem vagyok, azért, de inkább élek egy példával... gyakran elmész valakihez, kölcsönkérni egy csavarhúzót. és az utolsó alkalommal, mikor odamennél, és elkéred, végül lefotóznak, hogy elloptad azt, és már nem is egyszer történt ez meg. remélem ez így átjön.


nem sugárzok bizalmat? hmm... hogyhogy cukormázas? képmutatónak tűnhet? mondjuk most eléggé széthullva vagyok, szóval nem biztos hogy tudatos, vagy sem.. tudom, nagyon szokatlan ez, de tényleg nem szoktam érte kérni semmit, egyszerűen szeretek jót tenni. hogy miért? ok nélkül, de úgy érzem, sokszor, muszáj.


betegesen élik meg őket? na erről mesélj. amúgy sejtem, melyik embertípusról beszélsz. én - tudtommal - nem az vagyok.


segíteni akartam a becsületüket tisztára mosni, vagyis főként a lánynak, akit szeretek/szerettem. nem kérték, nem vártam köszönetet, de hogy ezt forgassák ki, és emiatt legyek meghurcolva, azt nagyon nem veszi be a gyomrom...


úgy értem, hogy ha bármit lépek, bajba sodrom magam, hogy már sokszor volt, hogy valamit írtam, vagy mondtam, és a feljelentés után a szóban forgóó család úgy állította be, hogy BIZTOS arra irányult, hogy fenyegessem őket. valamint addig továbblépni SEM tudok, amíg nem zajlik le a bírósági szakasz. és az nem holnap lesz (hanem lehet tavasszal)...


a lányt nagyon érdekeltem, rajongott értem, szóval ez itt nem állja meg a helyét. segítségre volt szükségük, mert nem láttak az orruknál tovább. egyébként a másokon való segítségnyújtás (most nem konkrétan a családra gondolok, hanem másokra is) az nálam interneten, és személyesen tud menni. Interneten nem tudom, mert figyelnek, személyesen pedig, mivel ez a dolog rabolja el a gondolataim nagy százalékát, és mert eléggé össze vagyok zuhanva (egyetemet sem tudom végezni így, mert dühít a hátbaszúrás, a hazugság...).


rendben, ezt értem, de mikor lesz vége? mikor fog végre vége lenni?


már lassan féléve feljelentettek. eleinte napi szinten volt dührohamom, ütöttem-vertem mindent, de akkor legalább volt remény, hogy hamar lezajlik ez... aztán változó, de mindig oda térek vissza, hogy hihetetlenül dühös vagyok, és tehetetlen...

2010. dec. 19. 08:07
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor ezen nincs mit szépíteni, ez pech. Egy szerencsétlen helyzet.

Ismerek olyan embereket, akik hasonlóan viselkednek. Sokáig minden rendben, barátok vagytok. Aztán egyszer csak úgy dönt, hogy nem akar többet látni, de ennek elmondására kísérletet sem tesz. Inkább csinál valami ocsmányságot, hogy eltüntessen a képből. (csavarhúzós példa)


Nem is az, hogy képmutatónak (de olyasmi, igen). Csak tipikusan olyannak, amiben az embernek kételkedni van kedve, egyszerűen nem bízik meg az illetőben. (És akiben nem bízik, attól szabadulna.) Szóval, hogy azt mondod jaj mennyit segítettél rajtuk és így, meg úgy mindent feláldoztál, erre tetted fel az életed, avassanak is mindjárt szentté stb. Ezzel nem kigúnyolni akartalak! Csak a mai világban az emberek nagyrésze kétkedve fogadja az ilyesmit. Az lehet, hogy te őszinte vagy és szívedből jön, de ez a mai világban úgymond, nem szokás ezért furcsállják az emberek. Emiatt lehet, hogy az a család is úgy gondolta, hogy inkább váljanak külön az útjaitok. Csak nem az elegáns megoldást választották.

Na persze ez nem biztos, hiszen nem ismerem azt a családot személyesen. Ez csak egy felvetés volt.


Van egy jelenség, amikor valaki bajban van, de elutasítja a segítséget. Amikor elkezd neki segíteni az illető akkor rájön, hogy ez nehéz dolog lesz és inkább nem akar belevágni. Vagy irritálja, hogy annak aki segíteni akar rajta nincs ilyen gondja és inkább visszakozna. Ebben ne keresd a logikát...


Ha annyira szeretsz jót tenni olyannal tedd, aki

1 megérdemli

2 kéri, de legalábbis nem fordul később ellened vagy használ ki.

Neked is könnyebb lesz.


"Betegesen élik meg őket." Nagyon durva példát fogok írni: mint amikor a pénztáros nő köszön a férfinak (és még ezer másiknak is aznap) mire ő azt gondolja, hogy szereti vagy akár járnak is. Ehhez hasonló módon vannak, akik olyan dolgokat látnak bele a helyzetbe, ami nincs. Vagy nem térnek ki arra, hogy a másik fél is hasonlóan érez-e. Illetve egyfajta felfokozott állapotban élik meg az érzelmeket, amelyek ezáltal nem csak erősebbé válnak de el is torzulhatnak. Emellé jön még az, hogy ezek az emberek általában alapból nem tudják jól kezelni az érzelmeket, mert sérültek. De ez lényegtelen, nem téged akartalak ilyen személynek titulálni, csupán azt jegyeztem meg, hogy kicsit hasonlít a "stílusod" ezekhez a mintákhoz.


[De ez ne törjön le, ha kicsit visszafogod magad és kevésbé rohansz az emberek megmentésére, segítésére akkor ez nem lesz így többé. Ha kontrollálnád ezt a tulajdonságodat, megoldódna a gond.]


Tavaszig már nem kell sokat várni. Szedd össze magad fejben! Gondold át, mi, hogy lesz ezentúl. Aztán újult erővel, már ügyesebben és bölcsebben váj bele.


Nem lenne megoldás, ha valami önkéntes munkát végeznél? Ott segíthetnél is, de annyira mégsem lennél mélyen benne, hogy így hátba szúrjanak később. Illetve kontrollálva is van valamennyire, ezért kisebb az esélye, hogy túlzásokba esel. Ez olyan, hogy nem mentheted meg azt, aki belül nem akarja.


Az, hogy dühös vagy teljesen érthető.

De ne add meg nekik azt az elégtételt, hogy hagyod összeomlani az életed.

Ezt idővel fel fogod tudni dolgozni. Erősebb leszel és egy tapasztalattal gazdagabb, amit fel tudsz majd használni az új szituációkban és többet nem kerülsz ilyen helyzetbe. Most mondhatod azt, hogy most sem a te hibád volt, hanem ők tették ezt veled. Ez most nem számít. Legközelebb már az elején látni fogod az összefüggéseket és ezt többször nem hagyod.

Gondolj erre és próbálj meg továbblépni. Ugye ami nem öl meg, az erősebbé tesz... annyival egészíteném még ki, hogy próbáld a javadra fordítani, használd fel.

Így túl tudsz rajta jutni és a későbbiekben nem fog bántani. A dühöd is csillapodni fog, mert nem fognak már érdekelni ezek az emberek. Ők csak a múltad lesznek, nem pedig a jövőd.


Amennyire lehet, függetlenítsd magad tőlük és szakíts meg velük minden kapcsolatot. Soha többé még csak rájuk se nézz. Zárd le ezt a fejezetet és kezdd újra.

Ha valóban ilyen emberek, akkor fognak még ők szenvedni emiatt. Másrészről most nem lenne jó ötlet azon agyalni, hogyan vágj vissza. Zárd le.

2010. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt még megkérdezhetem, hány éves vagy?
2010. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
a kérdező vagyok, nem enged be valamiért a másik regisztráción, úgyhogy mindjárt válaszolok itt...
2010. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
amúgy huszonéves vagyok.
2010. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!