Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném a nevemet megváltozt...

Szeretném a nevemet megváltoztatni. Mennyibe kerül összesen? Elvileg 10 000 Ft a kérelem. De az születési anyakönyvem megváltoztatása, igazolványok stb megváltoztatása is költség. Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
3 éves korom után a szüleim "eldobtak", állami nevelésbe kerültem. A vér szerinti "apám" nevét viselem, akit nem is ismerek. Nem szeretném egy idegen nevét viselni. Ez elég ok a névváltoztatásra, ugye? Vezetéknevemet és a keresztnevemet is megszeretném változtatni, valamint a második keresztnevem megszüntetni.

2012. ápr. 2. 11:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Első alkalommal 10.000Ft. Minden további alkalommal 50.000Ft

Elég indok amit írtál. Megváltoztathatod.

A személyes írataid megváltoztatása is költség lesz. Ki kell fizetned az új személyit, jogosítványt, adókártya stb.

Nem választhatsz történelmi személyiség nevét. Széchenyi nem lehetsz.

Keresztnév bármi lehet ami Magyarországon engedélyezett.


Arra viszont készülj fel, hogy nem örökre törlöd az eredeti neved. Egy csomó olyan irat (pl adó bevallás)van ahol kérdezik, hogy születéskori nevedet is.

Hiába leszel pl Lovászi Krisztián, egy sor helyen meg kell majd adnod, hogy annó hogy hívtak.

2012. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Pénzbe kerül igen.Az összes nevedet tartalmazó , igazolványból új kell.

-jogosítvány

-személyi

-TAJ kártya

-lakcímkártya

-bankszámlán , banki adatokon a neved


Szóval szinte minden papírodból új fog kelleni.Emellett ez elég ok a névváltoztatásra , valakik kisebb ok miatt is lecserélik.

2012. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Válaszolónak!


További kérdéseim: mostani nevem Zsanett. Lehetséges, hogy Jeanett -re változtathatom-e? Ugye ez a francia változata a Zsanettnek. Ez lehetséges? Vagy fonetikusan kellene leíratnom?

2012. ápr. 2. 11:32
 4/16 A kérdező kommentje:
*Jeanne, elnézést, elrontottam.
2012. ápr. 2. 11:33
 5/16 anonim ***** válasza:
Minden egyes név 10 ezer a vezeték és a kereszt is.Férfinál nincs születéskori név!Az ún leánykori névnek csak akkor van jelentősége ha nő férjhez megy, de én úgy tudom hogy az új név lesz a leánykori.Gondoljuk el ha férjhez megy három neve lenne?Én változtattam nevet és úgy van mintha az új névvel születtem volna.Átírják az anyakönyvet!
2012. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak magyar kiejtéssel lehet felvenni idegen nevet.
2012. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jeanette=Zsanett
2012. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Zsánn... Hmm... ez így leírva érdekes.
2012. ápr. 2. 11:40
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát alapból azt kell, hogy mondjam nem. Az alapvető szabály, hogy a neveket a magyar helyesírás szabályai szerint kell írni. Ezért vannak Zsüliettek és Rikardók.


Viszont kisebbségekre vannak speciális szabályok. Ők írhatják a nevüket az adott kisebbség nyelvének szabályai szerint. (ill használhatják azok keresztneveit.)

Pl egy német kisebbséghez tartozó személy lehet Wulf vagy Kristina (és nem Krisztina). Van egy könyv ami az összes magyarországi kisebbség által használható keresztnevet tartalmazza. Németnél van olyan keresztnév, hogy Jeanette (egy „e”-vel több mint amit te szeretnél). Ha német kisebbséginek vallod magad nyugodtan felveheted ezt a keresztnevet. A nemzeti identitásodat pedig szabadon választhatod meg, azt senki meg nem kérdőjelezheti.

2012. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jeanette -ként pedig Zsönett...
2012. ápr. 2. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!