Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most komoly hogy elrakathat...

Ez most komoly hogy elrakathatják velünk még a lábtörlőinket is? Mégis hogy képzelik?

Figyelt kérdés

10 emeletes társasházban lakunk és egy hónapja zaklatnak minket non-stop az új (teljesen értelmetlen) tűzvédelmi szabályzattal. Ennek alapján be kell vinnünk az összes virágunkat a folyosóról és még a lábtörlőt is (!!!). Nem arról van szó hogy tele van pakolva a folyosó, mert virágok is csak a falra felfúrva, illetve a nem-nyitható folyosó ablak elé voltak helyezve és semmi más. A menekülési utat a kanyarban sem akadályozza egyik sem. Számomra hihetetlen szinten felháborító hogy azért mert valaki gondolt egyet és úgy döntött hogy ezentúl nem törölhetem meg a lábam mielőtt bemegyek a saját lakásomba nekem ugranom kell és engedelmeskedni mert milliókra megbüntethetnek. Most komolyan, hol élünk? Magyarország még mindig itt tart?

Én úgy döntöttem hogy az összes növényemet, állványomat, virágcserepemet és a lábtörlőmet csomagként feladom és elküldöm a tűzvédelmi hatóságnak, használják egészséggel.

Illetve úgy döntöttem hogyha a lakásom előtti folyosó nem az enyém, nem tehetem ki még a lábtörlőmet sem akkor annak épen és tisztán tartására se fogok vigyázni, annak tervezett lekövezésére, felújítására, folyosó ajtó kicserélésére se fogok egy fillért se adni. Mert ugye azt az adott folyosón lakóknak kellene összedobni, mert hozzájuk tartozik. Na meg egy... lóf*szt.


2012. ápr. 4. 16:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igazad van, viszont ha nem takarítod a környezeted, az csak neked rossz, nem az államnak.


Én a helyedben a virágokat bevinném, vagy elajándékoznám vagy ilyesmi, a lábtörlőt viszont akkor is kint hagynám. Mondd azt, hogy ha a lábtörlőd miatt ég le a ház, akkor kifizeted a károkat :D

2012. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát azért postára ne add fel, mert sok pénzbe kerül, vidd be az összes növényt a lakásba, díszítsék azt inkább. Még jól is jársz. :)
2012. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még jobb, mond azt hogy az nem a te láptörlőd, valaki mindig odateszi hogy kitoljon veled. :)
2012. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mármint láBtörlőd. :D
2012. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a lakásban és az erkélyen már nem férnek el a kinti virágok, mert bent is vannak bőven. Valahol állítólag büntettek már lábtörlő és egy kis kaktusz miatt...

Lehet hogy nekünk rossz ha dzsuvás a folyosó, de úgy vagyok vele hogy ha jogom sincs ott semmi akkor kötelezettségem se legyen már. Szerencsére már nem fogok sokáig itt lakni, nyáron költözöm családi házba és ott végre oda és azt teszek amit én akarok.

2012. ápr. 4. 16:55
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
A kedves vezető az éves tervbe minden minisztériumnak kiadta, hogy mennyi büntetést kell beszedniük az államháztartási hiány pótlására! Ezért igyekezniük kell, hogy teljesitsék a tervet és ezért iszonyú összegeket szabnak ki ránk teljesen értelmetlen szabályokra hivatkozva :(
2012. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is azt gondolom hogy ez egy újabb büntetésre kihegyezett, behajtó akció. Én viszont nem vagyok hajlandó feltölteni a hiányt amiről nem én tehetek, vegyék vissza azoktól akik ellopták, ne azokon verjék le akikről már lenyúzták az utolsó bőrt amúgy is.
2012. ápr. 4. 17:36
 8/15 anonim ***** válasza:

maximálisan megértelek, és egyetértek veled.

jó hogy már nem levegővételi-díjat szabnak ki az emberre.


nem tudom, h egy lábtörlő miben akadályozza a tűzoltókat, eddig semmi probléma nem volt belőle.


a bagótiltással is csak a pénzeket akarják zsebretenni, egyik nap olvastam vmelyik hírportálon büszkélkedtek, h már több100 rugót begyűjtöttek, mert valami roskatag csövikocsmában valaki elszippantott egy cigarettát.

2012. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Vagy ugyanez megy a parkolási bírságokkal. És tényleg nem azzal van a baj hogy szabályozzák mi legyen a folyosón, a menekülési utat tényleg szabadon kell hagyni, akinek az összes lomja meg a bútorai a folyosón vannak az rakja el mert az tényleg nem oda való. De a virág meg a lábtörlő már nem ez a kategória. És nekem engedelmeskednem kell akármilyen f*szsággal állnak is elő, nem tehetek semmit ellene. Ha röhejes és értelmetlen akkor is.
2012. ápr. 4. 18:29
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

Akkor én most elmondom neked a tűzoltóság álláspontját (én is a tévében hallottam), elgondolkodtató.

A folyosókon elhelyezett dolgokkal nem az a probléma, hogy tűzveszélyesek, vagy elzárják a menekülési útvonalat, hanem, hogy egy esetleges tűz esetén akadályozzák a tűzoltókat a mentésben. Gondold el, ég a lakás, sűrű, szinte átláthatatlan füst - és a tűzoltó a virágok és lábtörlők között botladozik, miközben menteni sietne. Így már azért kicsit más nem?

2012. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!