Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez most komoly hogy elrakathat...

Ez most komoly hogy elrakathatják velünk még a lábtörlőinket is? Mégis hogy képzelik?

Figyelt kérdés

10 emeletes társasházban lakunk és egy hónapja zaklatnak minket non-stop az új (teljesen értelmetlen) tűzvédelmi szabályzattal. Ennek alapján be kell vinnünk az összes virágunkat a folyosóról és még a lábtörlőt is (!!!). Nem arról van szó hogy tele van pakolva a folyosó, mert virágok is csak a falra felfúrva, illetve a nem-nyitható folyosó ablak elé voltak helyezve és semmi más. A menekülési utat a kanyarban sem akadályozza egyik sem. Számomra hihetetlen szinten felháborító hogy azért mert valaki gondolt egyet és úgy döntött hogy ezentúl nem törölhetem meg a lábam mielőtt bemegyek a saját lakásomba nekem ugranom kell és engedelmeskedni mert milliókra megbüntethetnek. Most komolyan, hol élünk? Magyarország még mindig itt tart?

Én úgy döntöttem hogy az összes növényemet, állványomat, virágcserepemet és a lábtörlőmet csomagként feladom és elküldöm a tűzvédelmi hatóságnak, használják egészséggel.

Illetve úgy döntöttem hogyha a lakásom előtti folyosó nem az enyém, nem tehetem ki még a lábtörlőmet sem akkor annak épen és tisztán tartására se fogok vigyázni, annak tervezett lekövezésére, felújítására, folyosó ajtó kicserélésére se fogok egy fillért se adni. Mert ugye azt az adott folyosón lakóknak kellene összedobni, mert hozzájuk tartozik. Na meg egy... lóf*szt.


2012. ápr. 4. 16:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, a virágok NEM az útban voltak, a tűzoltók egyszerre 3-an is jöhetnek egymás mellett a folyosón végig és be az ajtón, akkor sem lenne útban. A folyosó ablak amúgy sem nyitható pl nálunk, ha a tűzoltók ott akarnak bejönni akkor azt be kell törni, azt a pár cserép virág aztán akkor marhára nem számít. A lábtörlőbe meg amelyik tűzoltó elesik az válasszon más szakmát. Épeszű ember ilyet nem is gondolhat komolyan, lábtörlő minden intézményben van! Miért pont a társasházakban ne lehessen? Tudom, hogy lehessen büntetni...
2012. ápr. 4. 20:20
 12/15 anonim ***** válasza:
A jóisten faxát botladoznak egy vékony lábtörlőben,ez nem igaz.Még egy nagy ládát,vagy szekrényt aláírok, de egy lábtörlőt,meg egy két cserepet azt nem.Szinte szaga van a pénzlehúzásnak,mert nem tudnak már mit kitalálni,hogy a lakosságot mindenféle marhaságért megbüntessék.
2012. ápr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem élek MO-n, nálunk a tűzoltók tudnak tüzet oltani úgy, hogy virág van a folyosón és lábtörlő. Szerintem ha nálatok nem tudnak, akkor őket kell továbbképzésre küldeni, nem másokat büntetni a kaktusz és lábtörlő miatt. Már bocs :)
2012. ápr. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon érdekes hogy az ilyen dolgokat minden országban meg tudják oldani, csak mi kis koszfészkünkben nem.
2012. ápr. 5. 10:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Higgyjétek már el,hogy ez pusztán pénzbeszedés és semmi egyébb.Konkrétan megmondták,hogy a Katasztrófa Védelmiseknek az évi költségvetésük 5 milliárd forint,amit az állam NEM TUD FINANSZÍROZNI,így a lakossággal fizettetik meg.Azt azért mégsem tehették meg,hogy ezért külön levonnak az emberek béréből,így kitalálták ezt az idióta törvényt.Tudják jól,hogy mindíg lesz olyan Társasház,ahol egy két virág,asztalka,székecske,lábtörlőcske véletlenül kint marad.Hoppá máris százezrek jönnek be...
2012. ápr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!