Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A magyartanárom alá akar...

A magyartanárom alá akar íratni velem valamiféle "elismervényt", amiben kijelentem, hogy feladtam a magyart az idei évben. Ez törvényes?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen hátrányaim lehetnek ebből mondjuk jövőre, vagy bármikor? Csak attól ódzkodok, hogy jövőre meglengeti az érettségi bizottság előtt, emiatt pedig nagyon nagy hátránnyal indulhatok. Ez mennyire életszerű? Mármint hogy egy ilyen "kijelentés", elismerés miatt hátránnyal indul jövőre az ember? Mert ezzel még sakkban is tarthat egész évben; amit ki is használna, amekkora pszichopata állat lélekkínzó az a nő, kinézem belőle. Nemrég is pl. egy, az utóbbi időben nagyon sok nehézségen átment depressziós gyereket nyomorgatott meg elég keményen... mind1, ez már nem idevaló.


Szóval a kérdésem: (mivel nemigen lehet ellene semmit sem tenni, ezért) az mennyire törvényes, hogy azzal fenyeget a tanár, hogy ha nem írom alá ezt a papírt, akkor jövőre az óráin vért fogok izzadni? Ha pedig aláírom, akkor milyen hátránnyal indulhatok jövőre? Vagy lehet számomra bármi negatív következménye, "cseszhetem"?


Érdekelne, hogy a tanárok kapnak-e valami plusz juttatást a sikeres/nem sikeres előrehozott/normális érettségi vizsgákért. Illetve, hogy vonnak-e le tőlük. Mert ha igen, amit kicsit nem kétlek, akkor már értem, miért ennyire idegbeteg pics* az osztályfőnököm néha az emberekkel tanulásügyileg...


Előre is köszi!


18/f



2012. ápr. 11. 14:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ja és igen, lehet azt mondani, hogy mi másért lenne, ha nem azért, hogy tanuljatok. A ti érdeketek is; nem most jöttem le a szélvédőről.


Ez a papír, amit alá kéne írnom, arról szól, hogy gyakorlatilag "sz*rok bele a magyarba", feladtam, nem tanulok és nem azért nem fog engedni érettségire a tanár, mert szemét, pedig próbálkoztam, hanem hogy lássák: ő tiszta jóindulat, a hiba a tanítványokban van.

2012. ápr. 11. 14:40
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Vidd el a papírt az igazgatóhoz, kíváncsi lennék, mit szól hozzá.
2012. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Még ha azt is látja a tanár és az igazgató is, hogy semmit sem tud az illető, 1 tételt sem tud kettesre elmondani, akkor mennyire jogos?
2012. ápr. 11. 14:44
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen nincs,kamu. Be akar szaratni a tanár.
2012. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát először én is így gondoltam, csak erre mennek és csak a pofájukat jártatják... de ha mégis megteszi, akár egy egyszerű A4-es lapon, kinyomtatva én pedig aláírom, (mert különben elintézi, hogy ne járhassak oda jövőre) akkor milyen gondom lehet ebből? Hátrány jövőre az érettségi bizottság előtt, vagy lehet egyáltalán bármi? Vagy az egész csak beszaratásra van és arra, hogy jövőre sakkban tartsa az embert? Mert ezt úgy is leszarnák a pontozáskor a bizottsági tagok?
2012. ápr. 11. 14:51
 6/17 A kérdező kommentje:
Mert ahova én járok, kinézem simán a tanárokból, hogy beírnak "véletlenül" 1-2 + óra igazolatlan késést szeptember-októberre, addig, hogy összegyűljön a 30 és kirúghassanak. A gyerek már úgysem emlékszik, hogy mikor miért és mennyije volt...
2012. ápr. 11. 14:53
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Egyáltalán nem törvényes. Őt lehetne feljelenteni e miatt az iskola fenntartójánál.


Tényleg látszik ebből az akciójából, hogy egy dilis roncs, a nélkül, hogy írtad volna. Nem te adtad itt fel a magyart, hanem ő az életét. Mert annál nagyobb kudarca nem igen lehet egy tanárnak, hogy teljesen lemondjon a tanításról akár csak egy diák esetében is. És ő erre kényszerül, de annyira kisszerű személyiség, hogy ezt nem meri magának bevallani, ezért írásban rád akarja hárítani a felelősséget. Ezzel a kikényszerített nyilatkozattal persze semmit nem ér el, de ő azt hiszi. Szomorú és szánalmas, hogy itt tartanak emberek. De ez még csak az ő baja, attól tragikus az egész, hogy másokat is vegzálhat vele.


Én első menetben nem írnám alá, aztán ha tovább zaklat vele, azt mondanám, hogy csak akkor írom alá, ha ő is aláírja, és ad nekem egy aláírt példányt. És ezt már vinném is a felettes szervekhez (iskolafenntartó, oktatási hivatal, esetleg az igazgató, ha olyan). Remélhetőleg így majd leállítják, bár ez az ország olyan szar, hogy ez se biztos. Vagy lehetne valami közösségi akciót kezdeményezni a szülők bevonásával. Az a lényeg, hogy bizonyítékot kell szerezni, és visszautasítani ezt az elképesztő abszurditást.

2012. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Bár, mondjuk amennyire játszadozik az emberek lelkivilágával, nem csodálkoznék, ha egy belül labilisabb ember megkeresné és elintézné örökre. Még ha év végén úgy is "búcsúzott" el tőlük, hogy ne a bunkó oldala maradjon meg az emberekben. Lol.
2012. ápr. 11. 15:02
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
A tanár semmiféle ilyen nyilatkozatot nem kérhet Tőled, az ötlet az ő "írói munkássága része". Bármelyik jogvédő szerv fellép az érdekedben, ha egy ilyen végtelenül szűklátókörű és ostoba kísérletről hall.
2012. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
12%

A legjobb megoldás az lenne, ha tanulnál. Amíg itt az oldalon fröcskölsz és pocskondiázol, néhány oldalt megtanulhatnál az irodalom könyvből.

A farok csóválja a kutyát?

Lehet nyomkodni a piros kezet.

2012. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!