Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenkor jogos, hogy nem...

Ilyenkor jogos, hogy nem annyi a vételár, amennyit kialkudott a vevő, ugye?

Figyelt kérdés

Áruljuk(illetve elvileg már csak árultuk - múlt időben - ) a házunkat.

Jött egy vevő, akinek nagyon tetszett a ház,de voltak bizonyos, részben méregdrága pénzért vett,részben ajándékba kapott(van egy sokszoros milliomos,nagyságrendileg negyedmilliárd forintnyi vagyonnal rendelkező, Németországból tíz éve hazatelepült '56-os magyar ismerősünk,aki mérnökként szedte meg magát ennyire, s tőle kaptunk ajándékba még 15 évvel ezelőtt egy csomó dolgot,ami neki nem kellett,viszont nekünk jó volt...nagyságrendileg 10 millió forint értékben) dolgaink, szekrények,asztalok,székek...szóval összességében bútorok,bútordarabok,amiket nagyon kért,hogy adjunk oda... ingyen(fizetni nem akart érte)... de mivel értékes darabokról van szó,persze nem estünk a fejünkre,nem adtuk. A szerződésben sincs szó ilyesmiről.


Viszont mikor másodszor visszajött, már olyan indulat feszítette,amiért nem adom oda ezeket "barátságból" ingyen(teszem rögtön hozzá, egy idegennek)hogy 2-3 ilyen bútordarabomat a puszta öklével néhány jól irányzott csapással ripityára tört,használhatatlanná tett.(Beszéltem szakemberrel,a megjavításuk durván ugyanannyiba kerülne,mint megvenni mégegyszer ugyanazokat a bútorokat)


Most én - annak érdekében, hogy ne indítsak ellene garázdaság vagy egyéb jogcímen pert- követelném az okozott kár ellenértékét...Vagyis ezzel az összeggel emelkedne a ház vételára...,még akkor is,ha az okozott kár miatt a cuccok már nincsenek ott és abban a megtekintett állapotban,amiben előzőleg látták - a "tisztelt" vevő miatt...Ez jogos,hogy követelem,ugye?



2012. ápr. 16. 08:56
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Én mit kaphatok a csendháborításért a magam oldaláról,részéről?

(Nem tehetek róla, ha valaki orditozik velem, és tudom,hogy nekem van igazam,akkor nem tudok vele halkan beszélni, felkapom a vizet,és én is annyira üvöltöttem,hogy utána 2 napig nem volt hangom)...

2012. ápr. 16. 11:11
 22/27 A kérdező kommentje:

A testi bántalmazást nem mertem meglépni,mert akkor ő előnyben lenne velem szemben, és nyugodtan feljelenthetne könnyű(vagy épp a sérülései függvényében súlyos) testi sértésért...ilyenekről pedig bármelyik orvos ad látleletet)

az ilyesmi pedig sokkal súlyosabb bűn,mint holmi garázdaság...szóval ezt nem mertem meglépni... így jogilag elméletileg én vagyok előnyben...

2012. ápr. 16. 11:15
 23/27 A kérdező kommentje:

Az tuti, hogy tőlem, a történtek után, az ő részéről már nem kérhető számon - akármilyen ügyvédet fogad is(mert ezzel fenyeget,hogy neki nagyon jó ügyvédei vannak, és jobb,ha már most elkezdek el félni!!!) - a megtekintett állapot ugye?

De a házért jogomban áll ugyanannyit kérni tőle, mint a megtekintés előtt volt?

2012. ápr. 16. 12:07
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

Picinyem ez nem egy kamu kérdés???

Árultok egy nagy értékű ingatlant,oda megy egy vevő egy tök idegen,és pusztán azért mert nem kap meg milliós nagyságrendű ingóságot ajándékba,elkezd törni zúzni a lakásban??Ennek okából nektek több millió forintos anyagi károd keletkezett,és itt a gyakori kérdésen kérdezed,hogy mit tegyél??Így tehát két verzió van ez esetben:

-Vagy kamu a kérdés,mert elég hihetetlen.

-Vagy a tomboló vevő egy egészen más okból kezdte szétverni a házat.

Senki sem olyan hülye,hogy egy idegen ember lakásában egy ilyen okból ekkora kárt csináljon,hiszen ez bűncselekmény.Ráadásul ha tudod az adatait,akkor meg könnyen elérhető is egyben.Az a másik fura dolog,hogy a szomszéd nem mellettetek áll,hanem ellenetek fordul egy ilyen "komoly"esetben.Szerintem pihend ki magad...

2012. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
24:lepontoztalak.S hogy a kérdésedre válaszoljak,a kérdés sajnos nem kamu.
2012. ápr. 16. 14:01
 26/27 anonim ***** válasza:
56%

én se tudom elképzelni, hogy van a kérdezőhöz hasonlóan hülye ember.


de ha mégis, akkor biztos nem az eszetekkel lettetek tulajdonosa egy drága ingatlannak.

2012. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
76%

24-es vagyok akit lepontoztál,és aki sajnos nem hiszi el,hogy ez a történet valós,illetve sántikálós..


Azt még elfelejtettem megkérdezni tőled,hogy amikor az ismeretlen eltávozott a lakásotokból,akkor kihívtad a rendőrséget??Például helyszínlelés,nyomrögzítés,a károk felmérése,tanúk gyűjtése,a rendőrségen azonnali feljelentés céljából??Nem?Na látod.Ezért épp eszű ember ezt a storyt nem eszi.Nem létezik,hogy az 56'-os barátotok követelte vissza a méregdrága ingóságait??Nem létezik,hogy ezen okból lett szétverve a ház berendezése?

A másik ami állati furcsa:

Ha egy szomszéd haragos az nem újdonság.De,hogy egy szomszéd aki tisztában van a történtekkel,és ezek után még ő akar csendháborításért feljelentést tenni,ráadásul a történtek után jóval,ez azért sántít valahol,nem gondolod??

Milliós kár ér állítólag,és te egy lépést nem tettél még a hatóságoknak?Sőt ennek a kárt okozó embernek akarod emelt áron ugyanúgy tovább adni a házat??Ne viccelj már:XD

2012. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!