Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az alábbi eset jogszerű?...

Az alábbi eset jogszerű? Számlával kapcsolatos.

Figyelt kérdés

Telefonszámláról van szó. Sosincs elmaradásunk, max. pár nappal később fizetjük.

A mostani számlán van egy figyelmeztetés, hogy az aktuális számla egyben fizetési felszólítás is. Így, amennyiben csúszik pár napot a befizetés, akkor a köv. havi számlában kamatot is számlázni fognak.

Ez nem ütközik jogszabályba? Ugyanis nincs hátralék, így milyen jogon szólítanak fel?

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. ápr. 20. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Szóval késve szoktad fizetni a számlát, és még te reklamálsz?
2012. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha max. pár nappal később fizeted, az pár nap elmaradás. A fenti mondatot meg nem külön a te kedvedért nyomtatják a számlára, az összesen rajt van.
2012. ápr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pár nap késésre is jogosultak rátenni a késedelmi kamatot. Ez minden számlán rajta van. Mi is ráírjuk minden számlánkra.
2012. ápr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kb. 20 Ft a késedelem évente. Nem vagyok elúszva, nem vagyok notórius "csekkbenemfizető", nem is a 20 Ft a gond, hanem az eljárás.

04.26. a fizetési határidő, tehát nem járt le a tartozás, mégis felszólítanak.

De utána nézek a jogszabálynak, mert véleményem szerint nem írhatják rá.

Utolsó: az egy dolog, hogy ti is ráírjátok, de nem feltétlenül jogszerűen.

Én szolgáltató cégnél dolgozok, és bizony jogtalanul kérjük a késedelmi kamatot, ha csak pár napot is csúszik a befizetés, így aki kéri, annak eltöröljük a kamatot.

2012. ápr. 20. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:

"Utolsó: az egy dolog, hogy ti is ráírjátok, de nem feltétlenül jogszerűen. "


De. Teljesen jogszerű egy határidős számlára ráírni a késedelmi kamatot.

2012. ápr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogszerű! Ugyanis nem véletlenül van megadva a fizetési határidő.
2012. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Én azért nagyon kiváncsi lennék,hogy tíz emberből mennyi tartja,és tudja betartani a csekken szereplő határidőket.Függ az azért mástól is,nem csak a kötelesség érzettől.....
2012. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a régebbi mobilszolgáltatómnál automatikusan fizettem pár forint késedelmi kamatot ha később fizettem be a számlát. A kamat mértékét és összege is mindig rajta volt.


Nem értem mi a bajod azzal hogy egy, az egész gazdasági rendszerben elfogadott dolgot, a késedelmi kamatot nem "csak úgy" felszámolnak hanem ráírják a levélre a pontos tájékoztatást!


Az hogy nagyrészt semmi következménye ha a számlákat kicsit késve fizetjük még nem azt jelenti hogy nem lehetne.

Szerintem fogadd el és ne mérgelődj pár forinton!

Vagy!

Fizesd be időben és kész...

2012. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!