Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Élettársam most feleségül...

Élettársam most feleségül akar venni. Nincs gyereke csak 3 testvére, nem foglalkoznak Vele? Kié lesz a 2 lakása és háza és a betétje halála után, ezt szeretné tudni! Mert én gondozom évek óta és beteges. Én öröklöm? És mi lesz az én halálom esetén?

Figyelt kérdés
2009. jún. 22. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináljon végrendelet és hagyja rád.

Az ingatlanok, ha ági úton jutottak a birtokába akkor a testvéreire szállnak, ha nem csinál végrendletet.

2009. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Az a legbiztosabb, ha valóban feleségül vesz, akkor mindent te örökölsz! Ha végrendeletet ír, akkor azt meg lehet támadni (nem tudom, mennyire pénzéhesek a kedves rokonok). Testvér esetében nem tudom, hogy van-e köteles rész, de ha van, akkor ha megtámadják a végrendeletet, akkor jó eséllyel fognak nekik ítélni valamennyit az örökségből. A PTK-ban utána tudtok nézni ennek a köteles rész dolognak.
2009. jún. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
...előző folyt.: ha majd te is meghalsz (de rossz ezt leírni), akkor pedig a te gyereke(i)d fog(nak) örökölni, illetve a te családod, ha nincs gyermeked. Illetve a te végrendeletedben meghatározott személy(ek).
2009. jún. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha feleségül vesz, attól nem öröklöd, hiszen a házasságotok előtt szerezte.

Csak végrendelet segítségével örökölheted te. Ha akarja, akkor ügyvéddel írassátok, hogy ne lehessen belekötni.

Ha te meghalsz, akkor se jut vissza az ő családjába már utólag, hanem a te jog szerinti örökösödé lesz minden, akárki s az illető (gyerek, testvér, szülő, mittudomén)

2009. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek leszármazói törvényes öröklés szerint, ha a házastársa leszel, te következel a sorba. De ha a házat vagy a lakást a felmenőitől(öröklés/ingyenes juttatás útján) kapta akkor azok visszaszállnak a szülőkre/nagyszülőkre (nem írtad milyen korúak vagytok, hogy esetleg élnek-e még a szülők). Végrendelet: mindent rád hagyhat de ha vannak szülők akkor őket kötelesrész illeti meg, a testvéreket nem.
2009. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
59 éves és felesége, gyereke nem volt soha, a szülei idősek voltak és meghaltak, 3 milliomos testvére él, akik pénzéhesek, de gondozni nem akarják csak várják a halálát, mert rákos sajnos.Ha a felesége leszek nem jár a testvéreknek köteles rész? Mert a végrendelet megváltoztatható, bármikor!Minden a sajátja és az Ő nevén van!
2009. jún. 22. 14:06
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha már nem élnek a szülei, nincs gyereke, nem volt soha nős, a testvéreinek jár e a köteles rész, ha Nekem élettársnak eltartási gondozási szerződésem van?Ha párom meghal ki kell e Őket fizetnem, mert a gondozója én vagyok 7 éve!
2009. jún. 22. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha van eltartási szerződés, és abban szépen le van írva, hogy a gondozás fejében téged illet majd a vagyona, akkor semmi nem fog járni a tesóknak.
2009. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Testvéreknek semmilyen körülmények között nem jár köteles rész!!!


(12:13-as voltam)

2009. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hány éves vagy, ha szabad megkérdeznem? Ha te öröklöd, akkor gondolom a gyerekeidre száll
2009. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!