Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítélnek-e akkor, ha más...

Elítélnek-e akkor, ha más nevére adtam le többször a méhtelepen az ocskavasat és én írtam alá helyette, de ő tudott róla? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 28. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
magánokirat hamisítás. Ki jelentett fel? vagy necces volt amit leadtál?
2012. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
El.
2012. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, reméljül, elkapnak ezért.
2012. ápr. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, elítélnek bűnsegély miatt, viszont a büntetésedet a "kétszeres leszállás" szabálya alapján enyhíteni lehet.

A magánokirathamisítás olyan cselekmény, amiért nem kapsz külön büntetést, mivel

- egyrészt a lopáshoz képest csekély súlyú,

- másrészt a ti elkövetési magatartásotokhoz szükségszerűen hozzájárult, hogy az egyikőtök által ellopott fémet a másikótok nevére adjátok le. Ezt "büntetlen eszközcselekménynek" hívja a jog, hiszen a lopott fém leadásához hozzátartozik az is, hogy el kell titkolni, hogy honnan származik.

Ráadásul ennek a magánokirathamisításnak nincs is igazi sértettje, hiszen a barátod/tettestársaddal egyetértésben írtad alá a nevét.

2012. ápr. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem loptam a vasat !!A haverom is ott volt mikor aláírtam helyette ,de nem szólt miatta.Viszont olvastam tegnap olyant ,hogyha meghatalmaz ,hogy én aláírhatom a nevében akkor azt el kell fogadniuk és nem bűncselekmény.Nem tudom kijelentett fel.
2012. ápr. 29. 09:55
 6/11 anonim ***** válasza:

ha van meghatalmazás akkor a SAJÁT nevedet írod alá, nem az övét. és leadod a meghatalmazást.

Ha ott volt, akkor miért nem ő irta alá?

2012. ápr. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
( 23:10 ) nem lesz ekkora szerencséd amúgy nem az volt a kérdés ,hogy te mit szeretnél.De lehet csak olvasni nem tudsz.A válaszodat meg tartsd meg magadnak.
2012. ápr. 29. 09:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek !
2012. ápr. 29. 09:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Üdv!


Ha tudott róla, akkor visszamenőleg iratsz vele egy meghatalmazást amiben ő felhatalmazott téged, hogy a nevében, és helyette eljárj.


Ezt bemutatod, ha elő akarnának venni, aztán mindenki becsókolhat.

2012. máj. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kedves előző, ha meghatalmazás lett volna akkor a SAJÁT nevét írta volna, mint meghatalmazott. De ő a másik aláírását hamisította. Ez nagyon nem ugyanaz.
2012. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!