Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a teendő, ha a a diákot...

Mi a teendő, ha a a diákot óraközi szünetekben SEMMILYEN esetben nem engedi elhagyni az iskola területét? Nem kivétel ez alól a nagykorú tanuló sem!

Figyelt kérdés
Ez egy hirtelen változás, eddig ki lehetett menni, ha bármi gond, elintéznivaló volt. Most a dohányosok miatt (akik iskola területétől bőven távol mennek, tartják a határt!) a kapunk folyamatosan mágneszárral van lezárva. Utóbbi eset: Tanműhely, munkaszünet. Az alapépületbe átmentünk egy kávéért. Visszafele már nem engedtek ki, ki kellett mászni a kerítésen! Ha van egy rendesebb portásunk, ő felfogja, hogy mi a helyzet,de az ajtókban folyamatosan szabályos "börtönőrökként" állnak a tanárok,némelyik üvöltözik, hogy "te márpedig innen nem mégy sehova". Mivel lehetne érvelni az igazunk mellett? Elvileg pont az lenne a lényeg, hogy a dohányosok NE legyenek sz iskola területén, és tudomásom szerint a személyes szabadságunkat nem is korlátozhatják, csak igazolatlan órával, szóbeli és írásbeli figyelmeztetéssel "fenyíthetnek" , ami még jelen esetben is jogtalan lenne, mivel nem tanóráról távozunk el. Ez valahogy nem normális szerintem. Mit tegyünk mi, diákok? (nekem személy szerint már csak azért is gondot okoz ez, mivel dolgozni járok, néhány óráról tanári engedélyt kapok, ha műszak van. Valamiből fent kell tartanom magam, de ezt az "őrök" nem fogják fel, vagy nem akarják megérteni.)
2012. márc. 7. 06:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Mi a teendő? Bent kell maradni és nem rinyálni. Ha nagyon fontos, biztosan ki lehet menni szülői vagy tanári engedéllyel.
2012. márc. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Lehetőleg érdemi segítséget szeretnék kérni, nem oltogatást. Köszönöm.
2012. márc. 7. 07:01
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Iskolaidőben az iskola a felelős értetek. Ha kimész, és baleset ér, meghurcolják az iskolát is.

Ha dolgozni mész, az nyilván külön kategória, ezt beszéld meg az igazgatóval.

2012. márc. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk se volt szabad kijárkálni a szünetekben egy idő után, mert rákaptak a diákok a lógásra, ezért betiltották. A portás néni figyelt, és csak azt engedte ki, akinek külön felhatalmazása volt. Kell iratni egy igazolást a tanárral, hogy elhagyhatod a sulit.
2012. márc. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

De miért lehetne kimenni? Az iskola felügyel rád. Ha kienged, és bajod esik, a tanárok, és a portás nagyon-nagyon megszívja. Úgyhogy nem, nem lehet érveli az igazatok mellett, mert nincs igazatok.


Ez így volt régebben is, minket sem engedtek elmenni, csak és kizárólag tanítás végén, illetve, ha tanár engedett ki. (Beteg voltam, otthon hagytam valamit, miegymás).


Ha meg dolgozni mész, odamész az igazgatóhoz, és vele megbeszéled. Vagy az osztályfőnököddel, és kérsz tőlük írásos engedélyt, és ki fognak engedni.

2012. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

A magyar oktatási rendszer hibái itt is kiütköznek , egyáltalán nem ember központú az, egész hanem amolyan börtön módjára van megszerkesztve.Rendkívül rugalmatlan az egész.

A dohányzásról annyit hogy kellene kijelölt dohányzási terület ahogy eddig is volt , csak némely csökkentett intelligenciájú ember megszüntette.


Tegyük fel mi történik ha a büfé zárva van és a diák hopp elfelejtett ételt , italt hozni és el szeretne menni a közeli LIDL-be de a tanár nem engedi , a diák viszont gyomor beteg és rosszul lesz.Ez valós és megtörtént eset.Én a diák szülei helyében bepereltem volna az iskolát rendesen.

2012. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Elhagyhatod az iskolát,de a jogban van egy úgynevezett jogkövetkezmény. Ha vállalod ezt,akkor simán kimehetsz.
2012. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

6. Válaszoló

"A magyar oktatási rendszer hibái itt is kiütköznek , egyáltalán nem ember központú az, egész hanem amolyan börtön módjára van megszerkesztve.Rendkívül rugalmatlan az egész.

A dohányzásról annyit hogy kellene kijelölt dohányzási terület ahogy eddig is volt , csak némely csökkentett intelligenciájú ember megszüntette. "


Ennek semmi köze a magyar oktatási rendszerhez, Németországban élek, itt nöttek fel a gyerekeim és itt mindig is tilos volt tanitás alatt kimenni az iskola területéröl.

Ugyanis amig tanitás van, addig az iskola és a tanár SZEMÉLYESEN felelösek a gyerekért (ha baleset éri, akkor adott esetben a tanárt - amennyiben megakadályozhatta volna jobb odafigyelésssel - komoly összegü kártéritésre kötelezik.

A dohányzás meg itt is be van tiltva, csak néhány évvel korábban vezették be, és az iskolások (is) kibirják, hogy nem vagy dohányzanak tanitási idö alatt.

Munkahelyeken sem lehet állandóan kijárkálni dohányozni, ha valaki sokszor cigiszünetet tart, akkor csökkentik a fizetését, vagy adott esetben elküldik, mert nem azért fizetik, hogy dohányozzon. Aki meg szalagon van, annak müszakonként KETTÖ szünet van, amikor elmehet WC-re meg dohányozni.

2012. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

"diák viszont gyomor beteg és rosszul lesz.Ez valós és megtörtént eset.Én a diák szülei helyében bepereltem volna az iskolát rendesen"


Gyomorbeteg diák ne felejtsen el magával ételt vinni. Ha kiengedik, és pl. elüti egy autó, akkor is perel a szülő?


Az én gyerekem iskolájában (tavaly érettségizett) lehett az ofőtől kilépőt kérni. Volt "alkalmi", és volt olyan amivel egész tanévben ki tudott menni tanítási időben is.


Szerintem itt is az lenne a megoldás, vagy ellenőrzőbe beíratni, ofő esetleg igazgató aláírja, hogy engedélyezi.

2012. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

te jársz az iskolába, és nem te vagy a góré, gondolom a munkahelyeden sem így van

ha a tanárok, az igazgató mond valamit, akkor te kussolsz, és végrehajtod, nem kell itt lázadozni te takony

ez a takony jelző kicsit erősnek tűnhet, de ezt gondolom rólad


fogadni mernék, hogy középiskoláról van szó... miért kell egy tizenéves hülye gyereknek napközben kávét vedelnie és cigit szívnia?

ha már olyan idióta vagy, hogy ezekkel mérgezd magad, akkor tedd az iskola területén kívül, az iskola előtt és után nem igaz, hogy nem lehet kibírni nikotin nélkül te idióta szamár, már ne is haragudj

2012. márc. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!