Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire kell számítanom ha az...

Tatai Gábor kérdése:

Mire kell számítanom ha az eredeti állapotot helyre állítani nem lehet amit a bíróság ítéletével elrendelt?

Figyelt kérdés
Sajnos az eredeti állapotot már helyreállítani nem lehet. Akinek ez az érdekében állna az kártérítési perrel fenyeget. Kérdezem ebben a helyzetben mire számíthatok ?
2012. máj. 2. 14:23
 1/6 anonim válasza:

Tulajdonképpen az eredeti állapotot helyreállítani soha nem lehet, olyan mint az eredeti, nem létezik, ezért eredeti, az eredeti. :)

Úgy tudom ilyen esetekben, ha a bíróság helyt add, akkor 100% kártérítést ítél (kárszakértő megállapítja), magyarán, ha mindenben neki add igazat, a teher, költségek stb 100%-ban téged terhelnek. (ez abban az esetben igaz, ha mindenben Te vagy a ludas, mert egyéb esetben %-osan szétoszthatja) Kérdés, mit tett a tulaj az értéke védelmébe? Hogy keletkezett a kár? Szándékosan, vagy gondatlanságból? stb stb, millió egy kérdés…

Azonban a kérdésedre felelve, a régivel azonos értékű helyreállítást rendelhet el.

Egy ilyen per elég bonyolult tud lenni, és semmi infot nem adtál, ezért ennél többet ne várjál, de erősen ajánlom, hogy keress egy jó Ptk-s ügyvédet. (amennyiben perre menne a dolog)

2012. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen a végrehajtót kötelezte a bíróság az eredeti állapot helyreállítására, mert a lefoglalt ingóságokat visszaadta az adósnak , nem vette figyelembe azt hogy én éltem volna jogommal mint végrehajtást kérő hogy a lefoglalt ingóságok becsértékének egynegyedének az összegéért megvásárolom.Mivel az adósnak a végrehajtó visszaadta az ingóságokat ezért nekem kárt okozott hiszen azon ingóságok helyett sokkal költségesebb ingóságokat kellet vásárolnom.Ha átadta volna az ingóságokat akkor nem kellett volna vásárolnom. Na a végrehajtót ezért kötelezte a bíróság hogy adja át a lefoglalt ingóságokat részemre amit már a végrehajtó nem tud. Viszont azt mondja hogy Ö nem okozott kárt nekem a fenti eljárásával.
2012. máj. 4. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki lett egyenlítve a tartozás feléd? Ja, hogy nyerészkedni akartál más vagyontárgyain? Így jártál.
2012. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
NEM lett a tartozás kiegyenlítve. Most is folyik az ügyben a végrehajtási eljárás eredménytelenül, mert a törvénysértő végrehajtó el sem jár az ügyben. Kérésemre a Végrehajtói Kamara vizsgálatot ígért,s folyamatban van az új végrehajtó kijelölése is a kártérítési perindoka alapján.
2012. máj. 5. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:

engem érdekel a dolog

leírnád, hogy mennyi volt a tartozás, miket foglalt le, majd adott vissza,

és végül mi az, amit újra lefoglalt a részedre, és neked az miért költséges?

2012. máj. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bonyolult ez az ügy, foglalás az adósnál ingóságok. igényper + árverezés szintén igényper, közben zártörés gyanúja miatt büntető vizsgálat közben az eltűnt ingóságokat másodszor árverezte a végrehajtó, s átadta az adósnak az ingóságokat , a bíróság kötelezte a végrehajtót a foglaláskori becsértékének egynegyed összegért adja át a végrehajtó az ingóságokat végrehajtást kérőnek, amit a végrehajtó már nem tud mert visszaadta az adósnak. A Nemzeti Nyomozó Hatósága elvitte az összes birtokomba lévő végrehajtási iratokat, akik több eltérő adatokat is feltártak a végrehajtói iratok közt. A végrehajtónak mivel az igénypert neki írásban bejelentettem, ezért a foganatosításokat nem folytathatott volna, de az hogy a zártörés vizsgálatakor amit az adós felesége eladott lefoglalt ingóságokat a végrehajtó újból lefoglalta és árverezte, majd visszaadta az adós birtokába az ingóságokat.Ez súlyos törvénytelen eljárás volt a végrehajtótól. Az is bizonyított hogy mindig időben bejelentettem a végrehajtónak az adóstól történő megtérüléseit, melyek a bérgarancia alaptól történő kifizetésével az adósság nagy része megtérült nekem , sajnos a végrehajtó ezeket nem vette figyelembe s szerintem a kapkodásai vezettek a törvénysértő eljárásaihoz, amit bizonyítanak azon számos iratai amelyeken más és más összegű tartozásokat igazolnak.

Ügyvédem azt mondta ha az eredeti állapotot nem lehet helyre állítani, vagy azt a jogosult nem kívánja akkor az ingóságok értékét ki kell fizetnie a végrehajtó biztosítójának.A bíróság erre kötelezte a végrehajtót. Tény hogy feltárható a végrehajtó hanyag pontatlan írásos tájékoztatásai az ügyben, ami a saját kárát jelenti.

Köszönöm a válaszokat.

2012. máj. 6. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!