Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphat az aki elop egy...

Mit kaphat az aki elop egy 70-80ezer ft-os telefont? De egy kis idő után vissza kerül a tulajdonosához a teló. Meg találja valahol! :S

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Remélem hogy egy jó nagy balhorgot az állára. És mi az, hogy megtalálja? Legyen már annyi betyárbecsület, hogy visszaviszi neki, ha már megbánta, hogy ellopta.
2012. máj. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok. Átgondoltam kicsit és a fentiek alapján azt hiszem, a gyereked lopott telefont, te megijedtél, és most szeretnéd mutyiban visszajuttatni a tulajhoz a telót. Igazam van?

Pontosan hogy azért, ha szeretnéd hogy a gyerekedből ember legyen, vitesd vissza vele a tulajdonosnak. A tetteinkért vállalni kell a felelősséget. Legalábbis kéne.

2012. máj. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy helyen dolgoznak és ott az öltözőben lopta el de nem merte el hozni és ott el relytete ott az öltözőiben de meg találta a tulajdonosa. Milyen büntetést kaphat???
2012. máj. 2. 19:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt kérdezem hogy mire büntethetik mert már nagykorú!!!!
2012. máj. 2. 19:32
 5/5 anonim válasza:
34%

Szerintem semmit. Ez max vétség…

Történt feljelentés?

Mert, ha igen, bekell bizonyítani, hogy ő volt. (akár ő (tulaj) is elkavarhatta, vagy más). Másrészt pedig nem történt lopás, hisz előkerült, tehát legrosszabb esetben is kísérlet volt, vagyis a „bűncselekmény” nem befejezett. Arról nem is beszélve, ha nem tudja bizonyítani, még a végén a tulaj kerül bajba, rágalmazásért.

(Amit kaphat, egy jó erős állas a tulajtól, (ami ránézve szintén Btk-s ügyet eredményezne, ha történik feljelentés), másrészt a megaláztatást, és szégyent a munkahelyen, esetleg kiközösítést.)

2012. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!