Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nincs köztetek véletlenül egy...

Nincs köztetek véletlenül egy ügyvéd?

Figyelt kérdés
Csak 1 kérdésem lenne. Mik a feltételei egy kórházban aláírt végrendeletnek? (az örökhagyó van a kórházban, hullámzó tudatállapottal)

2012. máj. 2. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd nem vagyok ügyvéd, de annyit tudok erről hogy azt egy ügyvéd jelenlétében érvényesíttetni kell. Illetve hallottam még olyan esetről amikor az illető nem volt épp agyilag akkor egy orvosi vélemény vagy bele egyezés is kellett rá tehát hogy az illető ne csináljon nagy hülyeséget. Ezt nem tudom biztosra de így is meg lehet oldani ahogyan te gondolod.
2012. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia, én jogász vagyok.

Ha mindenképp biztosra szeretnétek menni, akkor hívjatok ki egy közjegyzőt.

Ő közokiratba foglalja a végrendeletet.

Lehet, hogy drágább, mint az ügyvéd, de közhiteles, amit ad.

www.mokk.hu itt lehet keresni közjegyzőt (bármelyiket)


Jó lenne, ha elmeorvos megvizsgálná a beteget, hogy adott napon, adott pillanatban tudatánál van-e. Ez is pénzbe fog kerülni, de szerintem megéri.

Ha van "orvosi pecsétes papír" + közjegyző által rögzített végrendelet, nem lehet gond az örökléssel.


Ha mondjuk csak egy leszármazó van (nincsenek veszekedő, örökségre váró felek), akkor persze ez felesleges.

2012. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ő írta a végrendeletet,de aláírta a kórházban.Párom csekély rész örökölt.
2012. jún. 14. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nincs.
2012. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Az 100%-ék,hogy ez így nem hiteles.Ehhez vagy ügyvéd kell,de inkább közjegyző jelenléte.
2012. jún. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:
Két tanú remélem aláírta? Egy ismerősöm emiatt bukott nemrég egy nagyobb összeget...
2012. jún. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ő írta, de aláírta, akkor két tanú kell rá.
2012. jún. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!