Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az autós elsősegélycsomag...

Az autós elsősegélycsomag egyfajta adó?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 22:58
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem, az egyfajta tartozék.


Kötelező tartozéka az autónak.

Csak a fene se törődik vele, pedig annak is lejár a szavatossága.

2012. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tartozék lenne, ha beszed és ott van, de ha lejár a szavatossága akkor már adó, rendszeresen fizetendő adó. Nemde?
2012. máj. 2. 23:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Csak most a rendőrök már ezt is ellenőrzik hogy mégtöbb pénzt szedjenek be és sokan nem törődnek a szavatosságával sem, pedig az én kocsimba találtam egy olyan ládát ami 2 éve levolt már járva. De én pótoltam meg odafigyeltem rá. Két láda van most a kocsimba egy bontott amit sajnos fel kellett már használnom meg egy bontatlan hogy azért mégse tudjanak mibe bele kötni. Inkább fizetek egyszer 2000 Ft-ot mint 50 ezret.
2012. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy érthető legyen: Semmi sem indokolja ugye, hogy ezen tartozék időkorláthoz legyen kötött, kizárólag a kapitalizmus.
2012. máj. 2. 23:10
 5/11 anonim ***** válasza:
az időkorlát valóban hülyeség hisz otthon sem nézed mikor jár le a kötszer meg a leokoplaszt szavatossági ideje ugyanis nem megy tönkre
2012. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"pedig az én kocsimba találtam egy olyan ládát ami 2 éve levolt már járva"


Node érted mi a problémám? Mihez képest volt lejárva? A gyártó által szavatolt időkorláthoz. De mi indokolja ennek megállapítását? Ugyanis a tartalom állaga 100 év elteltével sem változik. A kórházakban ma is használnak fel raktárürítés címszó alatt 1951es gyártású kötszereket (épp ma mondta egy ápolónő ismerősöm)

A betadine pedig kétszáz év múlva is ugyanolyan lesz mint most. Az olló sem fog túl gyorsan berozsdásodni a csomagban és a ragtapaszra is garantált minimum ötven év.

2012. máj. 2. 23:15
 7/11 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Lajoskám, hát nem tökmindegy?

A babkonzerv sem fog tönkremenni egy-két év alatt, de mégis meg lennél sértve, ha lejárt szavatosságú konzervvel etetnének meg.


Ennyi a csomag szavatossági ideje, lejár, tessék kicserélni.

A műszaki vizsgád is lejár, és újra kell vizsgáztatni az autót, akkor is, ha szerinted semmi baja. Nem értem, mi a bajod, ezek a szabályok, ez az előírás, tessék betartani.

2012. máj. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele.5 évenként szerintem azt a 2-3000 forintot kilehet bírni.Nekem most decemberben jár le de majd veszek egyet nem problémázok ilyen apróság miatt!Van elég bajom ja és ez nem adó hanem kötelező felszerelés meg kell venni ha lejár mert lehet te azt hiszed hogy jó meg szép de semmi se tart örökké és ezeket is cserélni ki kell dobni ha lejárt mint a gyógyszert mert ugye zárt csomagolásba a gyógyszereken se látni semmit mégis lejár a szavatossága meg mégis kidobjuk nem vesszük be.A kötszer se biztos hogy örökre steril marad hiába van becsomagolva ugyanúgy baj lehet ha egy nem steril kötszert egy nyílt sebre tesszük mert könnyebben elfertőződhet a seb erre senki se gondol ugye?
2012. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyetek naívak! Azért ellenőrzi, a rendőr, mert be akar nézni a csomagtartóba, hogy van-e benne gyanus holmi. Ha megbüntet, örűlj neki, mert nem volt gyanus hoilmi. Tegyél be a csomagtartóba egy szamurálykardot a lejárt EÜ csomag mellé, biztosam meg fogod úszni, ha lejárt a köccered. : )))))))))))))
2012. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most valaki tényleg képes azon fennakadni, hogy a csúnya rendőrök büntetnek, ha lejárt a szavatossági ideje az elsősegélyládában lévő kellékeknek? Legközelebb azon fog valaki kiakadni, hogy a csúnya fogyasztóvédelem megbüntette a Tesco-t, mert romlott kolbászokat árult? Emberek, ne legyetek már ilyen média által befolyásolhatóak és ne nézzétek annyit a híradót. Tök természetes dolog kéne, hogy legyen, hogy cseréljük a lejárt elsősegélyládát pár évente.
2012. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!