Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell megcsinálni az...

Hogyan kell megcsinálni az E-Adóbevallást?

Figyelt kérdés
Nekem valahogy nem megy :S A programok se indulnak be hozzá :S Ráadásul még életemben nem csináltam adóbevallást, azt se tudom hogy hogy kell :( :S

2012. máj. 4. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsített bevallás határideje úgy tudom február 20 volt.

A kitöltő programhoz először az apeh honlapjáról az Adobe Reader ehhez kifejlesztett változatát kell letölteni. Eléggé megbonyolították, hátha nem sikerül és akkor büntethetnek. Ha neten akarod elküldeni, először regisztráltatnod kell magad okmány irodában.

Ehhez már késő, legjobb, ha veszel bevallás csomagot egy nyomtatványboltban és kézzel töltöd ki. Ügyfélszolgálaton kérhetsz időpontot és segítenek.

2012. máj. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Telepítened kell a Java felhasználó környezetet.

[link]


Utána pedig telepíteni kell a keretrendszert és a 1153-as nyomtatványt.

[link]

2012. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A programmal kitöltött bevallás, ha nem tudod Ügyfélkapun át beküldeni, akkor ki is nyomtatható.

Egyszerűbb mint papíron, mivel egy csomó rovatot magától kitölt és kiszámol, illetve ellenőriz is, így kisebb az esély a hibára.

2012. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!