Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki tudja hogy hogy kell...

Aki tudja hogy hogy kell megcsinálni az adóbevallást légyszi segítsen egy kicsit!?

Figyelt kérdés

Nekem az apeh megcsinálta, csak szerintem nem jól, a tavalyihoz viszonyítva. Diákszövetkezetnél dolgoztam, több papírt küldtek több diákszövetkezetnél, és így néz ki: Munkaviszonyból származó jövedelem: 228878. Levont adóelőleg: 4176. Adójóváírás: 37022. Jogosultsági hónapok száma: 9. A kérdésem az lenne hogy az a 37022 ami adójóváírásként van feltűntetve, nem az az összeg, amit visszakapok? Tavaly előtt sokkal kevesebbet dolgoztam iskola mellett, és mégis kaptam vissza 15ezer ftot, most meg 3000 ft körül kapnék az apeh szerint, amit ők elkészítettek nekem. Ez lehetséges?

Köszönöm előre is annak aki segít:)


2010. máj. 17. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem volt más jövedelmed, sem ösztöndíjad, szoc.tám, akkor:

1.sor: 228878.-

30.sor: 9 hónap; "b" oszlop: 41198.-

Adójóváírás összegének nem azt kell beírni, ami a munkáltatói igazoláson van, hanem a jövedelem és a jogosító hónapok alapján számolt összeget.

55.sor: 4176.-

Ezek alapján a visszaigényelhető adód: 4176.- (70.sor)

Ha letöltöd az APEH honlapjáról az ÁNYK keretprogramot, és a 0953-as nyomtatványt, beírod az összegeket a megfelelő sorba és kiszámolja neked.

Ha volt ösztöndíjad, szoc.támod, vagy más jövedelmed, akkor az változtathat a visszaigényelhető adón.

A 37022, ami adójóváírásként van feltüntetve, az nem az az összeg, amit visszakapsz, hanem annyi adójóváírást vettek figyelembe a kifizetésnél (ennyi adót nem vontak le)

2010. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!
2010. máj. 17. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:
A 37022Ft adójóváirás nem egyenlő a visszakapható összeggel.
2010. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!