Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtagadhatom-e a panelprogram...

Tamás321 kérdése:

Megtagadhatom-e a panelprogram fizetését?

Figyelt kérdés
Sajnos a lakóközösség befolyásolható tagjait rávette a közös képviselő erre a veszélyes beruházásra, ami nekem személy szerint 8 évig tartó 8600 Ft-os plusz befizetést jelent. Így már 20800 Ft csak a közös-költség, amit pofátlanságnak tartok. De én nem kértem, hogy az én nevemben hitelt vegyenek fel és megterheljék a lakásomat 800 000 Ft-tal. Nem is írtam alá semmilyen papírt. Mégis fenyegetőznek, ha 3 hónapig nem fizetek, kilakoltathatnak. Ez szerintem undorító és kérek segítségül jogi javaslatokat.

2012. máj. 4. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A panelprogramot közgyűlésen kellett megszavazni.

Amennyiben ott a többség mellette szavazott, Rád, mint a közösség tagjára kötelező erejű.

Ki nem lakoltathatnak (ebben a formában), de ha nem fizetsz, előbb-utóbb behajtás formájában jelentkeznek, majd ennek eredménytelensége esetén megterhelik a lakást, mint tulajdont és előbb utóbb el is lehet árverezni.

Azért az sem működik, mint Te gondolod, hogy én nem egyeztem bele, nem kötelező rám nézve. Ha ez így lenne, egy közösség egyetlen tagja bármilyen határozatot tulajdonképpen megvétózhatna.

Az Országgyűlésben sem kell mindenkinek egyetérteni, elég a többség....

2012. máj. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Az alacsonyabb távhőszámlát gondolom azért nem utasítod vissza.
2012. máj. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az alacsonyabb távhőszámla nagyon sokára fogja behozni a befektetést. Ez nem térül meg 5 év alatt. A panelt felesleges beszigetelni, mert ahol csak mérőórát raktak fel, ott is kevesebbet fizetnek talán 10-15 ezer forinttal is.

A másik dolog, hogy nem vétózhatom meg azt, hogy az én kontómra felesleges költekezéseket valósítsanak meg. Miért nincs az embernek joga azt mondani, hogy nem akarom, hogy elvegyenek tőlem 800 ezer forintot? A jó k… anyjukat!!! A közös képviselő koncot kap a többmilliós beruházásból, miközben kiteszi a lakók többségét a kilakoltatás veszélyének. Akik megszavazták, azoknak tyúk eszük sincs, mert meg lettek vezetve. Itt csak a távhő jár jól, a kivitelezők, a hitelezők, az állam, meg a rohadt korrupt tömeggyilkos közös-képviselők, persze a mi pénzünkből. 8 év? Gondolkozzatok már!!! 1 év és teljesen eladósítják fél Magyarországot, mert ez a terv. Hogy vághatnak bele egy 8 éves futamidejű hitelfelvételbe?! Minden drágul, mint a veszedelem, és mire kifizetjük a részleteket, ha lesz miből, addigra nyolcszázszor megdrágul az energia is. Úgyhogy ugyanott vagyunk. Ez ellen az aljas népirtó módszer ellen tenni kellene már. Remélem, most leváltják a közös-képviselőnket, mert most jár le a mandátuma és rengetegen haragszanak rá ezért az ocsmányságért. És rengetegen nem is fizetik a panelprogramot. Hát ott rohadna széjjel a panelprogram, ahol van!

2012. máj. 4. 23:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a lakásod értéke kb annyival nő is.
2012. máj. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
De hiába nő,ha áll az ingatlanpiac,és hiába nő,ha a kérdező nem áll úgy anyagilag,hogy ezt 8 évig tudná finanszírozni.Hogy valaki saját magát eladósítja egy esetleges jelzáloghitellel,rossz döntés.De,hogy valakit kényszerrel adósítsanak el az akarata ellenére,az valóban nonszensz.
2012. máj. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"1 év és teljesen eladósítják fél Magyarországot, mert ez a terv. "


Akkor a legjobb, ha eladod a panelt, és elmész Árpád mellé a betonbunkerbe.

http://www.youtube.com/watch?v=I9Fk2fFVHlQ

2012. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban nonszensz, hogy akaratom ellenére adósítanak el, holott én nem vennék fel hitelt. Ráadásul ablakot sem kell cseréltetnem, mert az már megvolt. Ott, ahol még nem cserélték ki, kötelezik a lakókat, hogy kicseréltessék és mégtöbbet kell havonta fizetni. Peig az ablakok az ingatlanhoz tartoznak, a tulajdonos döntése, hogy akar-e ablakokat cseréltetni. Viszont a külső falak közös tulajdon, örülhetne a fűtőművek, hogy megengedjük neki, hogy az ő befektetését kiviteleztetheti, amivel óriási hasznot termel magának. De önszorgalomból ezt a költséget is a lakástulajdonosokra hárítják. A lakásokat nem lehet eladni, mert ki venné meg ennyire megterhelten? A többségnek pedig nincs pénze, hogy fizesse a részleteket, mert sok a nyugdíjas egyedülálló, vagy éppen olyan fiatalok, akik tele vannak így is adóssággal a svájci frankos hitelek miatt. Már azok közül is megbánták sokan ezt a programot, akik rászavaztak. Mert akkor nem világosították fel őket a beruházás ezer féle veszélyére. Csak a közös-képviselő erőltette, hogy ő milliós hasznokat húzhasson rajtunk. Az első évben a fűtést ugyanúgy kell fizetni, ami 40 ezer forint és ehhez hozzájön a 20 ezres közösköltség. 60-70 ezer forintos fizetések mellett még a rezsit is fizetni kell és már mínuszban is vagyunk. Nem beszélve arról, akinek munkája sincs, mint nekem és egyedülálló vagyok. Szóval jó nagy kiszúrás az egész. 20 év alatt térülne meg talán a beruházás. Az az ember pedig, aki viccelődik az eladósításon, jó ha tudja, hogy az eurót és a dollárt is hamarosan bedöntik. Óriási szegénység lesz, mire bevezetik a világvalutát. 20 év alatt vagy akár csak 8 év alatt is hol leszünk már? Sorozatosak a kilakoltatások és az öngyilkosságok, mert direkt eladósítják a népet.
2012. máj. 5. 10:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha ennyien nem tudják, vagy nehezen fizetni, ezt miért nem mondtad el a közgyűlésen, ahol jogod van felszólalni és akár agitálni is.

Akinek kevés a pénze, legyen bármilyen egyszerű ember is, azt megérti, hogy sok évig sokat kéne fizetni és nemet mond.

A közgyűlési határozatot nem tudom meg lehet-e támadni?

Tudniillik ott szavaztak és a többség a panelprogram mellett voksolt, ezt egy hitelesített jegyzőkönyv tartalmazza...

2012. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mikor a közgyűlés volt, nem tudtam semmit a panelprogramról, mint ahogy a többi becsapott ember sem. Csak azt tudtam, hogy veszélyes vállalkozás és én nem szavaztam rá. Hiszen több 10 milliós hitelt felvenni mások nevére ebben a válságban, katasztrófához vezet. Most a közös-képviselőt le akarják szavazni és újat választani. A panelprogram egy nagy átverés és más veszélyei is vannak. Kicseréltetik ócska műanyag ablakokra a régit, ami ráadásul szobahőmérsékleten is rákkeltő toxinokat termel. Ezért pedigóriási összegeket számítanak fel. Egy paneltűz esetén úgy fog égni a külső szigetelés, mint a vaj és ha az ablakok is begyulladnak, pár lélegzetvétel után megöli a tulajdonosokat. Rendkívül mérgező az égésterméke. Vannak olyan helyek, ahol be is tiltották már a panelprogramot. Csak mi vagyunk ilyen hülyék, akiket rá lehet szedni. Főleg az idősek szavaztak rá, mert azokat könyű megvezetni, hogy majd jobb lesz, mert spórolunk a fűtéssel. De elég lenne csak a mérőórákat felszerelni, mert többet fizetünk, mint amennyi hőt biztosítanak. Többet számolnak mindenkinek, mivel nincs semmi, ami mérné a fogyasztást. Ez pont így volt a vízzel is, míg ki nem találták a vízórákat.
2012. máj. 6. 12:11
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
Szegény kisnyugdíjasok..rögtön megszavazták a 800.000 Ft-ot személyenként(maguknak is)Én azért egy ügyvédet felkeresnék tanácsadásért.Annyit megér.
2012. máj. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!