Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan bizonyítsam majd be a...

Hogyan bizonyítsam majd be a tárgyaláson, h én nem vagyok tolvaj?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem elérni h elhiggye a biró h megbántam amit tettem és soha többet nem lopok egy morzsát sem akkor sem ha nincs mit ennek :( 1x elkövettem egy végzetes hibát és loptam a boltból de nagyon csekély értékben és most attól félek h pénzbírságot kapok mert azt akarják majd elérni h egy életre leszokjak a lopasrol de én már akkor is megtanultam egy életre h nem szabad és nem akarom átélni még 1x azt a szégyent amit akkor éreztem :( és persze azokat az éjszakákat amikor 1 percet sem aludtam mert felek h nagy baj lesz belőle :( nem vagyok tolvaj ezt szeretnem bebizonyítani :(
2012. máj. 13. 08:16
1 2 3 4
 21/32 CMD ***** válasza:
22%

Szerintem is pénzbüntetést kapsz. Ezt vagy kifizeted egészben, vagy részletben, vagy leülöd (5000 ft naponta), vagy közmunka (5000 ft naponta).


A közmunkánál ilyen utcaseprésre, virággondozásra, szemétszedésre, ásásra lehet számítani.


Pont megszívtad, mert a Fidesz -pont az ilyen dolgok miatt- lecsökkentette a határt. Úgy értem, hogy azelőtt 20 ezer alatt csak szabálysértés volt és nem bűncselekmény. Csak ezzel nagyon sokan visszaéltek, így már 200 forint ellopása is bűncselekmény.

2012. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
10000 Ft ig fietni tudok azon felül munka más nincs :/
2012. máj. 13. 10:34
 23/32 anonim ***** válasza:
9%

Gondolom akkor nálatok közmunka sincs.

akkor leülöd.

2012. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm Tisztaban vagyok vele. En építőipari suliban végzek szval nekem ez semmi ahhoz képest h betont kellet törni és téglákat cipelni tizesevel, nem vagyok munkakerülő szeretek dolgozni és azért bizok benne h megúszom figyelmeztetéssel vagy valamilyen kisebb pbuntetessel vagy ha nagyon nincsen szerencsém és jól megbuntet több tíz ezer Ft ra akkor marad a munka
2012. máj. 13. 10:38
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

#21

Legalább hülyeséget ne mondjál neki. Áprilisban emelték a határt 20000 Ft-ról 50000 Ft-ra. Annyi változott, hogy értékhatár alatt is a rendőrség jár el és nem a helyileg illetékes jegyző, de ez már korábban.

2012. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

"Hát a leules kizárt "


Ezt nem te döntöd el, ha tudnak /és akarnak is/ adni közmunkát, akkor ledolgozhatod -munkahelyeden, ha van, magyarázkodhatsz, hogy merre vagy-, ha nincs közmunka akkor leülöd.

2012. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 CMD ***** válasza:
0%

"Legalább hülyeséget ne mondjál neki. Áprilisban emelték a határt 20000 Ft-ról 50000 Ft-ra. Annyi változott, hogy értékhatár alatt is a rendőrség jár el és nem a helyileg illetékes jegyző, de ez már korábban."


Ez aztán baromi fontos ebben a helyzetben. Nem vagyok jogász, és szerintem őt sem érdekli, hogy végül is mekkora az összeg és ki jár el a helyzetében. Az biztos, hogy megszívta.

2012. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
8%

Hogy őszinte legyek, nem sajnálom, hogy megszívta. Ki tudja mióta "szívtak" annak az üzletnek az alkalmazottjai, ahonnan lopott, és a leltárhiányt az alkalmazottak fizették már esetleg hónapok óta.

Minél keményebb a bünti, annál inkább meggondolják, hogy lopjanak-e. Különösen, hogy van munkahelye, tehát azt a 200 Ft-ot csokit is ki tudta volna fizetni!

2012. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
29%

Nem érted, hogyha nincs közmunka a településen (márpedig a legtöbbön nincs,mert a munkanélkülieknek adják,nem annak aki büntetésből csinálná) akkor csak leülheted?

Vagy keress pénzt

2012. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Más településen nem lehet munkát vállalni ?
2012. máj. 13. 11:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!