Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme annak, hogy ennyire komolyan vették a "kisebb" lopásokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen érthetetlennek tartom,hogy minden egyes alkalommal,ha valaki lop már egyből rendőrt hívnak.

Miért nem lehet adni a helyszínen egy csekket ?? Vagy csak kifizettetni vele a lopott árut.

És eleve mi értelme van annak,hogy ha valaki lop egy kiflit azt beviszik ? Ezt olvastam nemrégen: A bolti lopás 60 napig tartó szabadságvesztést is okozhat.

Gratulálok Magyarország. Egy elítéltnek mennyi a napi kajája meg amennyit költenek rá ?? Napi 5000 ? vagy több ? És most én lemegyek lopok egy sajtoskiflit ami a legdrágább helyen 100 Ft. Most vigyenek be és kapok 2 hónapig a napi 5000 Ft-os szarokat amiket költenek rám,mert azt hallottam,hogy kb. ennyi egy főre jutó rabnak a napi szarjai....

Vigyenek be 1 hétre az már akkor 35 000 Ft amiről pedig szó van az egy sajtoskifli,vagy egy zsemle vagy egy csavar tök mind1. Szóval nem értem,hogy miért kell ezt ? Ha minden egyes alkalommal bevinnének mindenkit a börtönbe aki csak egy zsebkendőt lop akkor hány börtönt kéne építeni ? Csak mert tegyük fel egy kisebb boltban legyen az a Match napi 5-6 ember lop. És akkor Tesco osan lidül stb.... Ennek van értelme,hogy így szigorítják ??? Máshogy nem lehet elvenni a kedvüket a lopástól csak így ? Magyarország én így Szeretlek <3


Szégyellem így helyesebb****


2012. máj. 14. 10:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Miért, szerinted a lopás helyes?

Igen, vigyék be a tolvajt, és tartsák is bent (akkor is, ha roma, akkor is, ha nem). A magántulajdon nem szabad préda még akkor sem, ha sokaknak egyszerű és "kényelmes" elvenni a másét (amiért mellesleg megdolgozott).

Persze meg lehet ezt oldani "olcsóbban" is, nem is volt olyan rég, amikor egy ellopott kenyérért levágták a tolvaj kezét. Érzéstelenítés nélkül. Ennek jobban örülnél, mint az elzárásnak?

2012. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Érdekelne, hogy szerinted hogyan valósulna meg a kifizettetés folyamata.

A börtönbe természetesen nevelő szándékkal küldik az elítélteket. Abban igazad van, hogy nem éri meg. Véleményem szerint inkább kényszermunkára kéne küldeni a törvényszegőket.

2012. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

"Vagy csak kifizettetni vele a lopott árut."


Vagyis semmi vesztenivalója nem lenne, kb. mindenki bepróbálkozna, és ha elkapják, akkor beáll a kasszához. :)


Szerintem 60 napot nem kap mindenki, ez csak egy lehetőség, valószínűleg a többszörös visszaesőkre alkalmazzák az elzárást. Amúgy igen, pénzbe kerül, ahogy általában a közbiztonság pénzbe kerül, erre megy (kellene mennie) az adónk egy részének. Ha nem akarunk tolvajokat, akkor sajnos fizetni kell érte. Ahogy az egészségügyért, tűzoltóságért, stb.

2012. máj. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én értem csak fizessek adót azokra akik lopnak...

Meg fizessek adót a biztonsági őrökre akiket utálok mint a szart

2012. máj. 14. 10:49
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
aki sokat lop, kitüntetik, aki keveset, azt elzárják :)
2012. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

"Én értem csak fizessek adót azokra akik lopnak.."


Lehet olyat is, hog nem fizetünk közbiztonságra, több pénzünk marad, csak épp az utcára sem lehet majd kilépni, mert két percen belül kirabolnak. Azt a pénzt a bűnözőkre költik, de nem azért, mert nem tellik rá nekik, hanem hogy elfogaható szinten tartsuk a bűnözést.


A biztonsági őrök egy másik kérdés. Alapvetően érthető, hogy vannak, és nem is zavarna, ha nem lenne 10-ből 8 akkora sutyerák.

2012. máj. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Ezt mégis hol hallottad? NEM zárják el azt, aki lop, kivéve, ha többszörös visszaeső/nagyobb érték. Amúgy is minden esetben rendőrt kell hívni lopás esetén, kivéve, ha helyben elismeri és jegyzőkönyvet aláírja. Viszont a szabálysértést a rendőrség intézi. A perköltséget is ráterhelik az elkövetőre.
2012. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Egy kisebb lopásért nem kapsz elzárást. Kicsit megaláznak, kicsit megijesztenek, kifizetsz 20-30 ezret mondjuk egy kifliért, aztán mehetsz isten hírével.

Tesóm így járt, a hülye teszkóból akart lopni, mert odáig eljutott, hogy gonosz multik, de azt már nem fogta fel, hogy a lopás akkor is bűn, ha olyantól lop, akitől jogosnak találja. Na aztán a bíró úgy lehordta a sárga földig, hogy ő, a "nagyfiú" még el is sírta magát. Fizetnie nem kellett, mert a helyszínen kifizettették a kártérítést, viszont egy évig vissza kell járnia a bíróságra.


Úgy gondolom, nagyon helyesen jártak el. Ez a procedúra a jelek szerint pont azt érte el, hogy egy megzavarodott kamasznak örökre elvette a kedvét a lopástól.

Ha annyi lett volna, hogy csak ki kell fizetnie az árát, annak semmilyen nevelő hatása nem lett volna.

2012. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: nem lehet mindent pénzben mérni.


Ez kb olyan, hogy minden fizessük a pedagógusokat, amikor nem termelnek semmit, szemben a gyári dolgozóval vagy a kisiparossal?


Igaza van annak, aki azt írta, hogy a lényeg a nevelő célzat.

Nekem abból volt elegem, amikor szdsz-es "barátunk" Kazinczy nyomába lépve megalkotta a megélhetési bűnöző fogalmát.

Ha nincs visszatartó erő, akkor első lépés a kifli, második a szomszéd kertje, a harmadik hogy kirabolok egy lakást...

Szerintem teljesen mindegy hogy milyen értékű árut lop valaki, azt büntetni kell, mert HELYTELEN amit tett.


Abban egyetértek veled hogy gáz hogy mi fizetjük a "szállodai szobáját", ezen lehetne javítani, pl. kötelező munkával ( nem ám varrószakkör meg ilyen gagyiságok, hanem minimum olyan értékű munka (INGYEN),amibe az ellátása kerül).

2012. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*minden = minek
2012. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!