Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek volt értelme...

Szerintetek volt értelme annak, hogy ennyire komolyan vették a "kisebb" lopásokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen érthetetlennek tartom,hogy minden egyes alkalommal,ha valaki lop már egyből rendőrt hívnak.

Miért nem lehet adni a helyszínen egy csekket ?? Vagy csak kifizettetni vele a lopott árut.

És eleve mi értelme van annak,hogy ha valaki lop egy kiflit azt beviszik ? Ezt olvastam nemrégen: A bolti lopás 60 napig tartó szabadságvesztést is okozhat.

Gratulálok Magyarország. Egy elítéltnek mennyi a napi kajája meg amennyit költenek rá ?? Napi 5000 ? vagy több ? És most én lemegyek lopok egy sajtoskiflit ami a legdrágább helyen 100 Ft. Most vigyenek be és kapok 2 hónapig a napi 5000 Ft-os szarokat amiket költenek rám,mert azt hallottam,hogy kb. ennyi egy főre jutó rabnak a napi szarjai....

Vigyenek be 1 hétre az már akkor 35 000 Ft amiről pedig szó van az egy sajtoskifli,vagy egy zsemle vagy egy csavar tök mind1. Szóval nem értem,hogy miért kell ezt ? Ha minden egyes alkalommal bevinnének mindenkit a börtönbe aki csak egy zsebkendőt lop akkor hány börtönt kéne építeni ? Csak mert tegyük fel egy kisebb boltban legyen az a Match napi 5-6 ember lop. És akkor Tesco osan lidül stb.... Ennek van értelme,hogy így szigorítják ??? Máshogy nem lehet elvenni a kedvüket a lopástól csak így ? Magyarország én így Szeretlek <3


Szégyellem így helyesebb****


2012. máj. 14. 10:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Felmerült már a kötelező munka, de sehogy nem éri meg. A rabot ugyanis nem engedheted ki fél nyolckor a börtön kapuján, hogy menjen be nyolcra dolgozni, de fél ötre érjen ám vissza, mert hülye lenne visszamenni.

Tehát ahhoz, hogy egy rab dolgozhasson, kell minimum egy őr, aki elkíséri. Még csak nem is bízhatsz túl sok rabot egy őrre, hiszen arra is ügyelnie kell, nehogy a nem rab munkatársakkal érintkezhessen, hiszen úgy könnyen fegyverhez vagy más szabadulóeszközhöz juthat.

Megoldás lehet olyan munkát végeztetni a rabokkal, amit a börtönben csinálhatnak. Akkor viszont olyan munkát kell találnod, amit mindenki tud csinálni. Márpedig az a munka, aminek az elvégzésére mindenki képes (pl. a klasszikus zacskóragasztás), az soha nem lesz olyan jövedelmező, hogy fenntartsa a rabot. Hiszen esetében nem csak az étkezést és a rezsit kell állni, hanem pl. az őrök munkabérét is.

2012. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

OK, de nem is olyan melóra gondoltam hogy menjen be a gyárba a szalagra a többi emberhez dolgozni:)


Az is elég gáz, hogy a munkájukért még pénzt is kapnak bent ( ha nem is túl sokat): ez inkább jutalom, mint büntetés!

2012. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!