Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez a mondat mit jelent? : "Az...

Ez a mondat mit jelent? : "Az új intézkedések között van az is, hogy jövő évtől a közigazgatásban kötelező lesz munkát adni annak az anyának, aki a szülés után két évvel ismét dolgozni akar. "

Figyelt kérdés

Ez eddig is így volt, nem? Aki vissza akart menni, azt kötelező volt visszavenni. Akkor ebben mi az új?

Vagy azt jelenti, hogy aki eddig nem volt a közszférában, azt felveszik?

Mit jelent ez a mondat?


2009. jún. 26. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert eddig egy támogatás ( nemtom pontosan a gyes vagy a gyed vagy vmi hasonló) 2 évig járt. Ezt rövidítik le 1 évre. Amit kérdeztél mondat, az a szem kiszúrás, hogy ezzel legyél elfoglalva, ne egy másik jóval fontosabb dologgal. Sztem.
2009. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt annyira bírom, innen-onnan összeszednek emberek információkat és hülyeségeket beszélnek.


Idáig két évig járt a gyed és egy évig a gyes (feltétel minimum 180 biztosítotti nap). Ezt változtatták úgy meg, hogy akinek nincs meg a 365 napja, az két évig gyes-t kap, akinek megvan a 365 napja , az egy évet maradhat gyed-en és egy évet gyes-en otthon, akinek megvan a két év biztosítotti jogviszonya, az a továbbiakban is két évet maradhat otthon gyed-en. Vagyis minden szülő nő kettő évig maradhat otthon. Annyi a különbség a dolgozó és a nem dolgozó között, hogy a nem dolgozó havi bruttó 28500 Ft-ot kap, míg a dolgozó a korábbi bérének a 70%-át, max. bruttó 100.100 Ft-ot. A harmadik, gyes-es évet törölték el, amikor is aki tehette visszament dolgozni, mert a gyes időszakára havi bruttó 28500 Ft jár, amiből nem lehet megélni.



Kérdezőnek:

Én úgy értelmezem ezt a mondatod, hogy akinek nincs munkája (passzív gyed, gyes), azt az állami gépezet alkalmazza. De szerintem itt nem kell nagyon extra dolgokra gondolni, nekem elsőként a közmunka ugrott be, vagy valami hasonló. Gondolom én, de kíváncsi leszek, hogy más hogyan értelmezi.

2009. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!