Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen helyzetben kötelező-e a...

Ilyen helyzetben kötelező-e a gyermektartás további fizetése?

Figyelt kérdés
Lány 20 éves, orvosi egyetemista, diploma megszerzéséig járna neki a gyermektartás. Ha teherbe esik, és megtartja, az indok-e a gyermektartás folyósításának megszüntetésére, vagy továbbra is fizetni kell az egyetem végéig? Tanulmányi eredménye megfelelő, egyéb "érdemtelenség" nem áll fenn.

2012. máj. 18. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
???
2012. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mi nem érthető?
2012. máj. 18. 22:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak addig kell fizetni,amíg az egyetemre jár. Ha a terhesség-és szülés miatt megszakítja a tanulmányait,vagy ha összeköltözik,megesküszik a gyerek apjával,akkor nem jár.

Pofátlanság lenne még ezzel is lenyúlni az apját.

2012. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De itt nincs szó az egyetemi tanulmányok megszüntetéséről, legfeljebb ideiglenes passziváltatásról, de attól még az egyetemet folytatja. Egyébként azt rosszul tudod, hogy összeköltözésnél pl nem jár, hisz attól még az eltartott nem számít keresőnek, de nem erről szól a kérdés.
2012. máj. 18. 22:32
 5/13 anonim válasza:

nekem 18 éves koromig fizette apu, mert utána rögtön még nem kezdtem el tanulni, dolgozni mentem (csak később mentem tanulni)..

viszont ajánlani tudom a

www.jogiforum.hu


itt biztosabb, hogy 100%os választ kapsz!


sok örömet a várandósságodhoz!:)

2012. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. máj. 19. 11:51
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez nem gyerektartás,hanem rokontartás.Csak azokra az időszakokra jár,amíg igazolhatóan tudja bizonyítani,hogy ténylegesen tanul.Egyébként a rokontartást már nem veszik olyan szigorúan mint a gyerektartást,tehát a kötelezett (apa/anya)nem áll anyagilag túl jól,a bíróság megszünteti a folyósítást.
2012. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az eltartó anyagilag nagyon jól áll, szóval ez nem akadály. Mellesleg hivatalosan ez gyerektartásként van számon tartva, ezért írtam így, és nem rokontartásként.
2012. máj. 22. 21:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Értem,de nagykorúvá vált gyermek esetén már nem gyerektartás hanem rokontartásnak hívják.És mint említettem,ezt már nem veszik olyan szigorúan,mintha kiskorú lennél.
2012. máj. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És amit lefelejtettem:Írod,hogy "eltartó" na, most ezzel az a gond,hogy mivel nagykorú vagy,eltartani nem köteles csak esetleg rokontartásra kötelezhetik,de teljes eltartásra nem.
2012. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!