Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár -e nekünk, unokáknak az...

Jár -e nekünk, unokáknak az apai rész (édesapám után), valamint a kötelező rész ha ha van eltartási szerződés a másik oldalon (a nagymama gyerekei) vagy végleg kisemmiztek minket?

Figyelt kérdés
Az apai nagymamám meghalt de édesapám korábban elhunyt. A nagymamám eltartási szerződést kötött a másik két gyerekével (csak 3-an voltak testvérek) azért h minket (apám gyerekeit) kizárhasson az öröklésből (a másik két testvér nyomására).Hagyatéki tárgyalás nem volt.
2012. máj. 12. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Eltartási szerződés esetén nincs köteles rész, nem is része a hagyatéknak, a szerződés kötésekor az eltartásra kötelezettek nevére kerül az ingatlan.


Egyetlen járható út a szerződés megtámadása színlelt szerződés vagy valamilyen más indokra hivatkozva. Nem mondom, hogy menni fog, de ez az egyetlen lehetőség.

2012. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló korrekt választ adott, még akkor is, ha le lett pontozva.


Az eltartási szerződés esetén nektek nem jár semmi. Meg lehet próbálni ezt megtámadni bíróságon, de kicsi az esély a nyerésre...

2012. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az első válaszadót nem én pontoztam le . Nagyon hálás vagyok az infóért.. köszönöm szépen... Sajnos ez jól ki lett találva a nagynéném és a nagybátyám tudták mit csinálnak. A szerződést nem tudom megtámadni nincs semmilyen bizonyítékom arra h csak azért lett megkötve h minket kisemmizzenek, vagy hogy a nagymama nem szorult eltartásra segítségre... Még 1x köszönöm mindenkinek a választ, a segítséget.
2012. máj. 13. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem is az a kérdés, hanem hogy ténylegesen sor került-e magára az eltartásra, ami ki lett kötve a szerződésben.

Akkor lenne színlelt.

Akkor is megtámadható, ha röviddel a nagymama halála előtt köttetett, hiszen akkor tudható volt, hogy nem kell sokáig eltartani.

A jogi részére pontos választ jogász tudna adni a részletek ismeretében.


Nyilván a dolognak vannak etikai dimenziói is, amiket a pontos tények ismeretében nehéz megítélni. Sokan érzik egy öröklés kapcsán, hogy igaztalanul "ki lettek semmizve". Nekik kell elgondolni, hogy erre mennyire van alapjuk.

2012. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!