Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagy gondban vagyok, kérem...

Nagy gondban vagyok, kérem aki tud segítsen! A hiszékenységem és jó szívem bajba sodort. Van megoldás jogilag arra, ha valakinek lényegében kölcsön adtam, és erről nincs csak egy átutalási bizonylat, melyen szerepel a kölcsön szó?

Figyelt kérdés
Biztosítási üzletkötőként dolgoztam. Egy bizonyos ember csúnyán rászedett, mert naiv és hiszékeny vagyok. Kötöttem egy biztosítás az illetőnek, és mivel 2 kisgyereket nevel megegyeztünk, hogy a jutalékot odaadom neki, de ő fizeti a biztosítást. Én átutaltam a jutalékot, az első utalás során a közlemény rovatba beleírtam, hogy kölcsön. Most mindent letagad, mondanom se kell a biztosítást már régen felmondták és tőlem visszavonták a jutalékot, vagyis nekem kell visszafizetni a biztosító felé. Most amikor szeretném hogy ha másként nem megy részletekben fizesse vissza közli velem, hogy feljelent zaklatásért, és zsarolásért. Mit tegyek? Van valami törvényes mód arra, hogy ne nekem, hanem a biztosítónak ezt az összeget visszafizesse? Kérem senki se írja, hogy hogy lehettem ennyire bolond, mert tudom.

2012. máj. 19. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Mivel gondolom kölcsönszerződés nincs, átvételi elismervényt a pénzért pedig nem kaptál, finoman szólva b@szhatod.

Tanulópénz.

2012. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bankból kérj valami igazolást erről az utalásról. kivonatot vagy akármi. Utána pedig jogilag mindent meg tudsz tenni amit egy kölcsön esetében.


azt meg megjegyzem, hogy a hülye te voltál.

2012. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
létezik megállapodás, szerződés szóban is, amit ugye baromi nehéz bizonyítani, de az a tény, hogy tudja bizonyítani a kérdező, hogy adott pénzt az embernek, de az ember nem tudja bizonyítani, hogy visszaadta, az pont elég szerintem.
2012. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kiflitolvaj ***** válasza:
21%
Szerintem pedig semmit sem tehetsz. Az utalasodra siman mondhatja azt, hogy o adott kolcson neked es azt utaltad neki vissza, ezert szerepel a kozlemenyben a "kolcson" szo.
2012. máj. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor neki is be kell mutatnia bizonyítékot arra, hogy Ő kölcsönadott a kérdezőnek. mondani bármit lehet.
2012. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés, hanem hogy a szóbeli megállapodásban pontosan mi volt. Mit vállalt a jutalékért cserébe?

Mert ez lényegileg nem kölcsönnek hangzik, hanem árengedménynek.


Nagyjából reménytelen.

2012. máj. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyik tippem hogy kérdezz meg egy ügyvédet.


A másik, hogy én a helyedben megemlíteném, hogy esetleg a NAV-ot érdekelheti ( ha igen, ha nem) hogyan került a bankszámlájára ez a pénz ( amit gondolom nem vallott be). Hátha így visszautalja a jutalékot.

2012. máj. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hívd föl, vedd fel a telefonoddal a beszélgetést. Mi is felhasználtuk peres ügyben. Mivel Pécsett volt már egy precedens értékű per ahol elfogadták a titokban készített hangfelvételt /neten elolvashatod/, Te is megteheted. Annyi, hogy először szó szerint le kell írnod a felvett beszélgetést, azt fogadják be.
2012. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

sok baromság helyett, amit itt fent irkálnak...bizonylatot kinyomtatod az utalásról és fizetési meghagyást indítasz ellene ...ennyi


a jutalékos marhaságot meg nem emlegetném, mert nem egészen törvényes, amit csináltál

2012. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!