Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bírósági eljárás az elévülés...

A bírósági eljárás az elévülést megszakítja és újból kezdődik az három év. Ez akkor is igaz ha azt a keresetet elutasította a bíróság mert a z igények még nem teljesültek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennek így nincs értelme, hogyhogy az igények még nem teljesültek és miért 3 év? Az általános elévülési idő 5 év, kivéve munkajogban, ahol 3, de az igényes résznek attól még nem lesz értelme. Ha ez alatt azt érted, hogy a kereset idő előtti, akkor meg nem lehet elévülésről beszélni.
2012. máj. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos munkaügyi perről van szó. korábban a munkáltató balesetet okozott ekkor 50% szociális járadékos voltam 2007 évben történt. Ekkor munkaügyi perben a bíróság 2010. évben a balesetem okságára a nem vagyoni káromat megítélte, viszont a keresetveszteségem igényét elutasította közben 2008. évben bírói utalványa ami 2011. évben kelt visszamenőlegesen 67% rokkantságot állapított meg részemre. Azért kérdezem hogy a bírósági eljárás az megszünteti az elévülést és 2010 től újra kezdődik e a három év elévülési idő? Viszont az elévülés nyugvására is hivatkozhatók a bírói utalvány meghozataláig akadályoztatva voltam keresetveszteségem igényeire. Mi a tanácsotok az ügyre?
2012. máj. 22. 10:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, az én hibám de nem egészen tiszta az ügy amit leírtál, különösen a keresetveszteségi igény elutasításos rész pedig joghallgató vagyok és olvastam pár hasonlót szóval semmi konkrétat nem mondanék, de jogi alapelvként elmondható, hogy a bírósági eljárás az elévülési időt megszakítja. Ha pontosítod esetleg tudok mondani pontosabbat, pl a kérdés minek az elévülésére vonatkozik, született-e jogerős ítélet az ügyben, valamint hol van még a felek között jogvita a bíróság ítéletének végrehajtásában vagy esetleg egy fellebbezéses helyzet áll még fent stb...
2012. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!