Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megkapom Amerikába vagy...

Ha megkapom Amerikába vagy Kanadába a zöldkártyát és ott is élek akkor lehetek bírósági tárgyaláson én is esküdt tag vagy mi?

Figyelt kérdés
Arra gondolok mikkor behívnak pár embert találomra és nekünk kell döntenünk arról,hogy bűnös vagy nem bűnös meg ilyenek.
2012. márc. 18. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ja,de ne úgy csináld ahogy Peter.:)
2012. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

:D :D :D :D


Oké.



Am köszi a választ

2012. márc. 18. 23:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Peter hogy csinálta?
2012. márc. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát, általában állampolgársághoz kötött, de a szabályozás országonként és államonként is eltérhet.
2012. márc. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ahha.Szóval lehet,hogy Megkapom az állampolgárságot és mondjuk Washingtonban élek 20 éve akkor se lehetek esküdt tag mert mondjuk ott az a törvény,hogy csak az lehet e.tag aki ott is született?
2012. márc. 19. 13:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lehetsz esküdt állampolgárság nélkül.

A zöldkártya meg ugyebár nem egyenlő az állampolgárral.

Hogy, ha mégis megszerzed az állampolgárságot, akkor már esélyes, hogy hívhatnak (amúgy ez nem csak jog, hanem, ha hívnak, akkor kötelesség is), bár nem tudom, hogy esetleg szerzett állampolgárság és születési állampolgárság között tesznek-e különbséget ebben az esetben is. Azt gondolom, hogy nem, de tévedhetek.

(Mert ugye pl. ügyész, bíró... nem lehet, csak aki ott is született, tudtommal.)

2012. márc. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Állampolgárságot hogyan lehet szerezni?

Azt tudom,hogy ha katona vagy és szolgálsz x évet akkor automatikusan megkapod.De van más út is? Csak mert a katonaság nekem ott nem jönne be.Nem hiszem,hogy valaha fogok olyan jól beszélni angolul,hogy katona lehessek .

2012. márc. 19. 21:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát még zöldkártyát is szinte lehetetlen szerezni...

Ha már van zöldkártyád, akkor valamennyi év kinn élés után lehet kérni az állampolgárságot, azt hiszem, bár nem ismerem a pontos szabályokat.

Első lépésként úgyis azt kell megoldanod, hogy zöldkártyád legyen.

2012. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ha az megvan akkor nincs para.Végleg maradhatok ha nem csinálok semmi hülyeséget?!
2012. márc. 19. 23:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor maradhatsz.
2012. márc. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!